Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Směr – Anglie. Let´s speak English!
Integrovaná střední škola – Centrum odborné přípravy Valašské Meziříčí sdružuje pod svými křídly velké množství studijních oborů, ale také jazykovou školu s nejdelší tradicí ve městě. Jazykovkou, založenou v roce 1995, prošly stovky studentů nejrůznějšího věku a profesí a zůstávají jí věrní dodnes. Studenti ze tříd pomaturitního studia angličtiny vyjeli na konci letošního školního roku do anglických rodin, aby lépe poznali životní styl i bohatou historii země.
 
ISŠ – COP není žádná záhadná šifra, ale jméno školy, která ve Valašském Meziříčí sdružuje pod svými křídly velké množství učebních, maturitních i pomaturitních studijních oborů, a hlavně – jazykovou školu s nejdelší tradicí ve městě. Jazykovkou na ulici Palackého, založenou v roce 1995, prošly stovky studentů nejrůznějšího věku a profesí a zůstávají jí věrní dodnes. Není divu, vždyť výběr jazyků je bohatý a škola se snaží všem svým studentům vyjít vstříc. 
Nic naplat, nejrozšířenějším a nejpopulárnějším cizím jazykem je stále angličtina. Vyučuje se nejen v odpoledních kurzech pro veřejnost, ale i v oblíbeném pomaturitním studiu. V letošním školním roce byly otevřeny tři třídy pomaturitního studia – pro začátečníky, středně pokročilé a pokročilé. Všichni studenti mají možnost uzavřít roční studium některou ze širokého spektra zkoušek a hojně této příležitosti využívají.
 
A protože celý rok pilně pracovali, dostali příležitost ověřit si nabyté jazykové znalosti v praxi. Škola pro studenty denního pomaturitního studia i pro studující v odpoledních kurzech připravila zájezd do Anglie. Ale pozor! Kdo si myslí, že šlo o nějakou rekreaci, velice se mýlí. My jsme se vydali studovat nejen jazyk, ale také odlišný životní styl a bohatou historii země. A tak jsme nebydleli v hotelu, ale v anglických rodinách, neopalovali jsme se na pláži, ale chodili do školy s opravdovými anglickými učiteli, a odpoledne jezdili po nejzajímavějších památkách na jihu Anglie. Proč právě tam? Protože jsme se vydali do krásného přístavního města Portsmouth. A bylo to prostě great! Chcete vědět, jak jsme se měli? Pozor! Možná budete chtít jet příští rok s námi.
 
Každý den dopoledne jsme strávili ve škole a odpoledne poznávali krásy Anglie. A že bylo na co se dívat! Typické anglické domky, dvojdomky a řadové domy, zahrádky – většinou s láskou udržované, ale i zcela zanedbané, zvláštní pocit z aut jezdících na levé straně a množství památek a atrakcí pro turisty. Museli jsme si vybrat, a tak jsme navštívili Stonehenge (podle mínění studentů opravdu magický), město Salisbury, kde mají katedrálu s největší věží a slavný originál Magny Carty. Nenechali jsem si ujít automobilové muzeum, kde jsme se všichni vyfotili u létajícího auta Harryho Pottera a malého autíčka Mr. Beana, starobylé sídlo Beaulieu a místní opatství, nádherné zámecké zahrady, trajektem jsme přepluli na ostrov Wight, viděli místo, odkud odplul Titanic a navštívili letní sídlo královny Viktorie a prince Alberta. V Londýně nás zastihlo typické anglické počasí a chvílemi došlo i na deštníky. Naštěstí uvnitř Toweru neprší a pak už se počasí umoudřilo a procházka Londýnem se vydařila.
 
Byli bychom všichni moc rádi, kdyby se příští rok povedl tak báječný výlet jako letos. A víte, proč byl náš výlet tak báječný? Samozřejmě, Anglie je nádherná, cestování je zážitek na celý život, ve škole jsme se toho hodně naučili, ale nejdůležitější je, jací se sejdou lidé. A studenti v našem zájezdu byli prostě jedním slovem báječní!

Mgr. Alena Mornštajnová 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková