Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Projektový Den Země na ZŠ Vsetín, Luh
Na konci dubna se uskutečnil na ZŠ Vsetín, Luh projektový Den země s tématikou "Voda" a "Ochrana přírody". Pro mladší žáky připravilo středisko Alcedo pestrý program v Panské zahradě. Starší žáci se prošli po naučné stezce Ježůvka, čistírně odpadních vod ve Vsetíně, další z nich vyjeli vlakem na prohlídku vodní nádrže Stanovnice v Karolince. Cílem projektového dne bylo rozvíjet enviromentální vzdělávání a výchovu dětí.

Náplň celého projektového dne byla rozmanitá. Žáci I. stupně se prošli do Panské zahrady, kde Alcedo připravilo pro děti pestrý program. Hlavním cílem žáků 6. ročníku bylo projít po naučné stezce až do chráněné oblasti „Ježůvka“, kde viděli vzácné jalovce a orchidejovité druhy rostlin.
„Osmáci z Luhu“ nejprve zpracovali ve škole projekt na téma „Minerální vody a lázně v ČR“. Poté se odebrali na exkurzi Čistírny odpadních vod, kterou jim umožnila společnost Vodovody a kanalizace (VaK). Středem jejich zájmu bylo seznámit se s procesem chemického a biologického čištění vod. Děti naší školy tak mohou lépe pochopit, jak mají hospodařit s životodárnou tekutinou, a tím lépe chránit životní prostředí. Společnosti VaK Vsetín chceme poděkovat za ochotu a možnost každoročně navštívit specializované provozy.
9. ročníky ZŠ Vsetín, Luh vyjely vlakem na prohlídku vodní nádrže Stanovnice /Karolinka/.
 

Text: Mgr. Drahomíra Šerá, ZŠ Vsetín, Luh 1544
Foto: Mgr. Vendula Trochtová, ZŠ Vsetín, Luh 1544
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková