Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Projekt „DEZA OČIMA STUDENTŮ“

Na konci ledna představila Integrovaná střední škola – Centrum odborné přípravy ve spolupráci se společností DEZA, a. s. nový projekt s názvem „DEZA očima studentů“. Cílem pilotního ročníku projektu je přiblížení chemického průmyslu v regionu studentům i široké veřejnosti.

Projekt bude probíhat ve dvou soutěžních kategoriích. V každé z nich budou vyhodnoceni tři soutěžící. V první kategorii „Zvídavý tazatel“ budou mít studenti možnost ptát se na cokoliv, co je v souvislosti s danou firmou a chemickým průmyslem zajímá. Na jejich dotazy odpoví odborníci společnosti. Všechny otázky a odpovědi budou zveřejněny na webových stránkách školy. Esej na téma „DEZA v regionu“ je tématem druhé části projektu.

 „Nejzvídavější tazatelé, kteří budou vyhodnoceni na základě rozsahu, konkrétnosti, případně výjimečnosti dotazu, budou následně odměněni. Zajímavé a hodnotné ceny čekají také na autory eseje,“ uvedla při představení projektu učitelka odborného výcviku Marcela Norková.

Projekt je logickým vyústěním spolupráce mezi IŠS-COP a společností DEZA, a. s., v rámci které jsou studenti formou exkurzí, případně jiných akcí, seznamováni s provozem společnosti a mají tak možnost si v reálu ověřit informace a poznatky nabyté v rámci výuky. Vzhledem k tomu, že mnoho studentů po ukončení studia na ISŠ-COP nastupuje do této firmy, je nespornou výhodou i to, že nepřicházejí do jim neznámého prostředí. To zvyšuje pravděpodobnost jejich plnohodnotného uplatnění a rychlejšího zařazení do pracovního procesu. Spolupráce proto přináší výhody i společnosti DEZA, a. s.

Slavnostní vyhodnocení celého projektu se uskuteční v aule ISŠ-COP 27. května 2011. „Doufám, že se studenti naší školy zapojí do nového projektu s vervou a poodkryjí tak něco ze zákulisí provozu jedné z největších společností ve Valašském Meziříčí,“ dodal ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek.


Bc. Pavla Bauerová, tisková mluvčí IŠS-COP
Ing. Jaroslav Obermajer Ph.D., garant projektu za firmu DEZA, a. s.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková