Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Po stopách atentátu na Reinharda Heydricha s žáky ZŠ UNESCO
Minulou středu se 22 žáků ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti zúčastnilo exkurze do našeho hlavního města s cílem navštívit Památník heydrichiády a Armádní muzeum Žižkov.
 
V Památníku heydrichiády v Resslově ulici měli žáci připravený zajímavý program. Nejprve si prohlédli expozici (fotky, videa, zbraně, textové dokumenty atd...) věnovanou operaci Anthropoid. Poté se zúčastnili projekce dokumentárního filmu SS 3 o atentátu na R.Heydricha a prošli si kryptu i interiér pravoslavného kostela sv. Cyrila a Metoděje.
Na závěr žáci uctili památku padlých parašutistů i dalších českých občanů, kteří byli za pomoc parašutistům popraveni, položením věnce k Pomníku hrdinů heydrichiády.
 
Druhou částí programu byla komentovaná prohlídka Armádního muzea Žižkov, zejména expozice Čs. odboj za II. světové války. Během prohlídky žáci pracovali s pracovními listy, které na závěr odevzdali. Nejlepší žáci budou odměněni věcnými cenami.
V Armádním muzeu mohli žáci vidět další expozice Čs. armáda za I. světové války, Čs. armáda v meziválečném období let 1918-1938 a Povstání v českých zemích v roce 1945.
 
Věřím, že poznatky získané na exkurzi, budou pro žáky přínosem v jejich dalším vzdělávání i v životě.
 
Mgr. Kočíř Petr, učitel dějepisu na ZŠ UNESCO
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková