Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Otrokovičtí žáci uspěli na mezinárodní soutěži Enersol 2011
Jiří Levec, Petr Sovadina, Filip Výmola, trojice žáků Střední odborné školy Otrokovice, reprezentovala Českou republiku 2. – 3. května na mezinárodní soutěži Enersol 2011 v Trnavě. Na konferenci se představilo celkem 14 projektů řešících problematiku alternativních zdrojů energie. Družstvo otrokovických žáků obsadilo 4. místo s prací Zelené domy.
 
„Náš projekt se zaměřil na nové trendy ekologického bydlení začleněného do přírodního bydlení. Snažíme se tak ukázat veřejnosti, že životní úroveň lze zlepšovat i bez nároku na vyšší spotřebu energie, pitné vody a dalších přírodních zdrojů", vysvětlili vítězové krajského kola.  
Ve slovenské Trnavě soutěžilo sedm českých a sedm slovenských projektů. První den konference účastníci absolvovali teoretickou část - testy a druhý den prezentovali své projekty. Česko porazilo Slovensko rozdílem 24 bodů. Po součtu všech bodů z teoretické i praktické části měly české týmy 1536 bodů a slovenské týmy 1512 bodů.

Projekt Enersol je zaměřen na propagaci úspor energií, obnovitelné zdroje, enviromentální výchovu, vzdělávání a osvětové působení na mládež i dospělé. Účast v projektu je přínosem nejen pro žáky, ale inspiruje také vedení škol. To potvrdil Libor Basel, ředitel Střední odborné školy Otrokovice: „Jsem rád, že naše škola je vlajkovou lidí na poli environmentální problematiky ve Zlínském kraji. Žáci by se měli vychovávat k environmentálnímu cítění. Pořádání akcí tohoto druhu navíc zvyšuje prestiž naší školy a vede nás k zamyšlení nad naším vztahem k problematice ochrany životního prostředí“.
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková