Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Od jablíček ke zdravé výživě
V základní škole T. G. Masaryka se dnes žáci i učitelé změřili na zdravou výživu a v rámci preventivního programu Zdravá škola uspořádali Jablíčkový den, plný her i vzdělávacích aktivit.
 

Projektového dne se účastnili žáci všech ročníků. První dvě hodiny se věnovali teorii v oblasti zdravé výživy a poté se zapojovali do připravených úkolů a disciplín. Ty byly rozděleny pro jednotlivé stupně. Zatímco starší žáci se potýkali s vědomostními a dovednostními úkoly, mladší se věnovali hrám v tělocvičně. „Žáci se rozdělili do skupin a podle druhu aktivity například odhadovali hmotnost jablek v matematice, v zeměpise si řekli, kde tato plodina roste a jak se zpracovává, jinde zas skládali básničky, zpívali písničky a tančili, či jablka zpracovávali různými výtvarnými technikami. Pro žáky prvního stupně připravili deváťáci aktivity v tělocvičně. Vždy se snažili, aby byly spojeny se zdravou výživou,“ přiblížila Pavlína Herentinová, která projektový den připravila spolu s Ivanou Bezděkovou, školní metodičkou prevence.
 
Jablka, která se škole podařilo získat sponzorsky od sadu Žlutava, však nezůstanou nezpracována. Některé výrobky ozdobí chodby, jiné byly zpracovány například tak, že jedna ze skupin je oloupala, zasoutěžila si o nejdelší slupku a poslala je dál na místo, kde je děti připravily na usušení, aby si z nich mohly udělat náhrdelníky nebo jiné ozdoby. Akce se zalíbila i rodičům. Ti zareagovali na výzvu školy a posílali nejen jablka, ale také upečené jablečné moučníky a štrúdly.
 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková