Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Ocenění Talent Zlínského kraje získalo dvanáct nejlepších žáků středních odborných škol
Minulou středu 25. května se v prostorách sídla Zlínského kraje konala konference Hledáme mladé technické talenty. Setkání proběhlo v rámci evropského grantového projektu Střední odborné školy Otrokovice, který je zaměřen na podporu vzdělávání žáků v technických oborech a řemeslech. Mezi šesti desítkami účastníků nechyběli zástupci zúčastněných škol, žáci, kteří se umístili na prvních místech v krajských kolech soutěží a zástupci partnerských firem.

„Nedílnou součástí projektu je totiž právě spolupráce firem, škol a dalších subjektů při propagaci a rozvoji technických řemesel,“ řekl Josef Slovák, který v úvodu promluvil o smyslu projektu Hledáme mladé technické talenty."Při realizaci došlo k obohacení, pracovnímu sepjetí učitelů téměř všech škol, které vyučují technické obory", ocenil radní a dodal, že v podpoře odborného školství bude Zlínský kraj pokračovat i nadále.
Po úvodních projevech následovalo vystoupení zástupců odborných firem v regionu. Aleš Vymětalík z Pozemního stavitelství a.s. zdůraznil přítomným, že absolventy učňovských oborů čeká skvělé uplatnění na trhu práce. "Stárnou nám řemeslníci. Nemáme mladé, kteří by je nahradili. Spousta zkušených lidí odchází a nemají komu tyto zkušenosti předat", posteskl si. " Za naši společnost mohu říci, že bychom tyto absolventy brali všemi pěti prsty", dodal Vymětalík. O potřebě kvalitních řemeslníků mluvil také Jiří Rosenfeld ze Slováckých strojíren a.s., významného výrobního podniku Zlínského kraje.
 
Následovalo celkové zhodnocení projektu Liborem Baselem, ředitelem pořádající Střední odborné školy Otrokovice, a vyhlášení talentů Zlínského kraje pro jednotlivé obory.
 

Ocenění byli tito žáci:

Lukáš Nevola, SOU Val. Klobouky, obor Automechanik
Michal Vyoral, SOŠ Otrokovice, obor Autoelektrikář
Aleš Adámek, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, obor Instalatér
Petr Matula, SOŠ Otrokovice, obor Klempíř
Jiří Kabeláč, SPŠS Valašské Meziříčí, obor Malíř
Tomáš Perutka, SPŠS Valašské Meziříčí, obor Tesař
Marek Kopeček, SOŠT Uh. Hradiště, obor Truhlář
Roman Kolařík, SOŠ Otrokovice, obor Zedník
Jaromír Čajan, ISŠ-COP Val. Meziříčí, obor Elektrikář – silnoproud
Jakub Klumpár, ISŠ-COP Val. Meziříčí, obor Elektrikář - slaboproud
Radek Mašeja, SPŠ Uh. Brod, obor Nástrojař
Kamil Zbranek, SŠ-COPT Kroměříž, obor Obráběč kovů
Jiří Hrdý, SŠOT Zlín, s.r.o., obor Zámečník
Radomír Durďák, SOU Uh. Brod, obor Opravář zemědělských strojů 
 
Do projektu Hledáme mladé technické talenty jsou zapojené tyto školy ze Zlínského kraje: SOŠ Otrokovice, SPŠ Uherský brod, SŠ-COPT Uherský Brod, SOU Uherský Brod, SPŠ polytechnická - COP Zlín, Střední škola obchodně technická s.r.o. Zlín, SOŠ technická Uherské Hradiště, SŠ MESIT, SOŠ Slavičín, SOU Valašské Klobouky, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm, SPŠ stavební Valašské Meziříčí, ISŠ-COP Valašské Meziříčí, SŠNO Bystřice pod Hostýnem, SŠ-COPT Kroměříž.
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková