Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nová hra s obřím míčem učí týmové spolupráci
Na ZŠ Vsetín, Luh se žáci učí nejen individualitě, ale také kooperaci s ostatními spolužáky. Ve škole byla nedávno představena nová dynamická sportovní hra Kin-ball, která je převážně založena na spolupráci mezi žáky v týmu. Hra pochází z Kanady, vznikla na konci osmdesátých let. Jde o relativně mladý sport, který v ČR není příliš rozšířen.

Ve hře mezi sebou soutěží tři týmy. Každý má na hřišti současně čtyři hráče. Týmy jsou barevně odlišeny. Cílem hry je, aby tým, jehož barva je vyvolána, zpracoval míč jakoukoli části těla dříve, než dopadne na zem, a to dle daných pravidel. Tým, který zpracuje míč, jej musí následně odpálit na některé ze soutěžících družstev, které je vyvoláno. Hra pokračuje, dokud není odpískána chyba. Jestliže některý tým udělá chybu (např. nechytí míč), zbylá družstva získají po jednom bodu.
Při hře se používá speciální míč, který má v průměru 1,22 metrů. Hra potlačuje individualismus. Nezáleží, zda je hráč malý či velký. Kin-ball je založen na spolupráci všech hráčů za soutěžící týmy a principech fair-play.

Mgr. Radka Grulíková, ZŠ Vsetín, Luh
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková