Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Noční dobrodružství ve vsetínské základní škole
Páteční podvečer začal pro sedmáky ze ZŠ Vsetín, Sychrov netradičně. Do školy přišli ten den podruhé, a to až v podvečer. Na zádech měli místo školních aktovek s učením bágly se spacáky. Přírodovědná hra, opékání špekáčků, stezka odvahy a sledování přímého utkání hokejistů na velkoplošné školní tabuli. Sedmáci si svoji dobrodružnou noc ve škole opravdu užili.
 

Noční škola vypadala úplně jinak. Nebylo třeba ostražitosti před zkoušením či prověřováním znalostí, ani nebyl vyžadován úplný klid. Hlasy se nesly školními chodbami s dlouhou
ozvěnou.

Nocležníky čekala nejprve velká přírodovědná hra ukončená vyluštěním tajenky: Sedmáci
jsou borci! A taky že jsou, všechno zvládali perfektně. Vítěz Lukáš Tomanec si odnesl tričko kampaně Ptáci - žijí taky s námi.
Pak následovala příjemná zábava, opékání špekáčků v atriu školy a sledování přímého utkání hokejistů Česko-Slovensko na velkoplošné školní tabuli prostřednictvím internetu. To se to jinak fandilo. Střelci gólů se jim míhali před očima v životní velikosti a do puku měli chuť se sami trefit. Výkony českých hokejistů školákům udělaly radost.
 

Po sportovním zážitku přišla na řadu očekávaná stezka odvahy po škole. Kolik zvuků, podivných zákoutí i tajemných míst skrývá školní komplex v noci by si nikdo předem netroufl říct. A když se ještě z přírodopisu ozýval varovný hlas sýčka a krákání vran a krkavců, klid zachovali jen ti nejodolnější.
Nakonec přišla samotná noc. Pro některé to znamenalo první nocování mimo okruh rodiny a bylo to čisté dobrodružství.  Troška nepohodlí na žíněnkách z tělocvičny byla vyvážená společností kamarádů a přátel a těžko se usínalo … Pořád se někdo vrtěl, smál se, zapínal a rozepínal spacák. Ze spánku nakonec nic moc nebylo. 
Ale stálo to za to, dnes znají žáci školu i jinak, z té zábavnější stránky. A trochu té víkendové pohody si snad odnesou i do vyučování.
 
Mgr. Jaroslava Ševčíková
ZŠ Vsetín, Sychrov 97
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková