Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejlepší znak Zlínského kraje vytvořili žáci ze ZŠ Veselá
​Velký úspěch při účasti na světovém rekordu "Znaky měst a obcí ČR" zažili žáci ze Základní školy Veselá na Zlínsku. V kategorii od mateřských škol až po školy střední se umístili mezi čtrnáct nejlepších z tisícovky účastníků z celé republiky. Jejich znak byl vyhodnocen ve Zlínském kraji jako nejzdařilejší.


Podobně jako jiným školám se i nám zalíbila výzva Agentury Dobrý den, s.r.o. z Pelhřimova k tvorbě obecního znaku z recyklovatelných materiálů. Tvorba znaku perfektně zapadala do našeho školního projektu s názvem Místo, kde žijeme. Znak vytvářeli žáci prvního až čtvrtého ročníku pod vedením paní vychovatelky Květy Trtílkové. Práce byla opravdu zdařilá, což dokládalo pozvání na slavnostní vernisáž, která se uskutečnila v úterý 14. prosince 2010 v budově Krajského úřadu Zlínského kraje ve Zlíně. Naše radost pak byla o to větší, že náš znak byl vyhodnocen ve Zlínském kraji jako nejlepší.
 
Vítězové  krajských kol byli pozváni do Brna na veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR 2011. V kategorii od mateřských škol až po školy střední jsme patřili mezi čtrnáct nejlepších z cca 1000 účastníků! I když jsme nebyli mezi třemi nejlepšími, měli jsme z umístění a zviditelnění naší obce opravdu velkou radost. A abychom si tu slávu užili, zúčastnili jsme se vyhodnocení soutěže všichni – žáci i pedagogové Základní školy Veselá, okres Zlín.
 
PaedDr. Ladislava Čočková, ředitelka školy
Mgr. Soňa Urbanová
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková