Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejlepší malíři Zlínského kraje soutěžili v Uherském Brodě
V úterý 8. března se na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě sešlo devět nejlepších malířů Zlínského kraje, aby již potřetí změřili své síly v Krajské soutěži. Krajská soutěž odborných dovedností žáků oboru MALÍŘ byla pořádána v rámci projektu „Hledáme mladé technické talenty“.

Soutěžící SOŠ Otrokovice, SPŠ stavební Valašské Meziříčí a SOU Uh. Brod se nejprve podrobili testu teoretických znalostí svého oboru. Pak  přešli na část praktickou, kde prováděli zvětšení a barevné řešení obrazce dle předlohy, druhým úkolem praktické části byla libovolná dekorativní technika do plochy 150x150mm. Tady žáci měli možnost představit svoji fantazii a originalitu, cit pro barvy a krásu.

V soutěži družstev stáli na stupních vítězů žáci Střední průmyslové školy stavební Valašské Meziříčí. V jednotlivcích obsadil první místo žák Jiří Kabeláč z SPŠ stavební Valašské Meziříčí, druhé místo žák Tomáš Jiříček z téže školy a třetí místo vybojoval zástupce domácího týmu Robin Gazík.
 
Výkony jak v teoretické, tak v praktické části byly vyrovnané a výsledky velmi těsné. Je vidět, že žáci jsou připravování skvělými odborníky svého oboru a za to jím patří náš dík. Za odměnu pojedou vítězové i se svým učitelem praxe na zahraniční mobilitu do Německa a Nizozemska.
Závěrem bych ráda poděkovala všem hostům, spolupracujícím firmám i sponzorům za podporu soutěže, učňovského školství i sponzorské dary.

Eva Jurásková
SOU Uh. Brod
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková