Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejlepší školní časopis mají v Uherském Hradišti

Měsíčník TRUŇK studentů uherskohradišťského gymnázia získal absolutní prvenství v soutěži o nejlepší školní časopis a noviny pro rok 2010. Slavnostní vyhlášení vítězů se konalo 26. listopadu v Brně. Soutěž je již čtvrtým rokem pořádána pořádána Asociací středoškolských klubů ve spolupráci s časopisem REMIX Národního informačního centra pro mládež a TOPZINE.CZ.

„Mladí novináři přijíždějí na toto setkání s cílem načerpat co možná nejvíce nápadů pro další přípravu svých vlastních školních časopisů. Inspiraci hledají na workshopech, při diskuzích s profesionálními žurnalisty nebo na výstavě všech přihlášených časopisů, “ říká ředitel soutěže Petr Kantor z ASK ČR. „A že jich letos bylo. Do soutěže se přihlásilo 142 časopisů,“ dodává Kantor.

V porotě zasedal i Martin Peška, třiadvacetiletý vysokoškolský student žurnalistiky a současně manager profesionálního magazínu pro studenty, Topzine.cz. Sám říká „Oceňuji, jak některé časopisy dobře komunikují se svými čtenáři a vytváří na svých stránkách prostor pro vzájemný dialog.“ Pavel Zdráhal, redaktor časopisu REMIX dodává: „Sledujeme, že každým rokem přibývá autorských článků, které zajímavě komentují průběh života mladého člověka na škole".

Přehled všech oceněných časopisů najdete na stránkách Národního institutu dětí a mládeže.

 

Zdroj: Národní institut dětí a mládeže, www.nidm.cz

 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková