Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Napajedelští žáci vybojovali první a druhé místo v krajském kole soutěže Poznej a chraň

Ve středu 20. dubna se v Želechovicích konalo krajské kolo přírodovědné soutěže Poznej a chraň, kterou pořádá Ekocentrum Čtyřlístek. V nejvyšším kole se střetlo 15 nejlepších týmů ze Vsetínska, Zlínska, Uherskohradišťska a Kroměřížska. Žáci 2. základní školy v Napajedlích obsadili první i druhé místo soutěže.


V pořadí již 13. ročník ekologické soutěže Poznej a chraň byl určen žákům 4. – 7. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Téma letošního ročníku bylo „Všechno lítá, co má i nemá peří“. Školáci psali teoretický test o znalostech přírody a čekala je také poznávačka rostlin, živočichů a meteorologických jevů.  


Žáci 2. základní školy v Napajedlích podali vynikající  výkon a obsadili 1. místov soutěži (tým: Gabriela Martinková, Jiří Kunz, Pavel Hronek). Na 2. místě skončily se shodným počtem bodů další dva napajedelské týmy (tým: Pavlína Vybíralová, Nikola Úradníková, Tereza Vlčková a tým: Adéla Soukupová, Karolína Zbožínková, Kateřina Holubová).  

Výborné výsledky našich žáků samozřejmě vyvolaly velké nadšení. Za tímto krásným umístěním však stojí několik týdnů mimoškolní práce, za kterou si všichni naši žáci zaslouží velké ocenění a pochvalu.
Rádi bychom také poděkovali Ekocentru Čtyřlístek za organizaci přírodovědné soutěže.
 
Mgr. Alexandra Sahajová
2. základní škola Napajedla, p.o.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková