Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Na mistrovství světa v psaní na PC v Paříži zazářili Rožnováci
Trojice dívek z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm navázala na úspěchy na mistrovství světa v psaní na PC ve Vídni v roce 2005 a ve všech směrech ho překonala. Děvčata obsadila v kategorii žáků první a čtvrté místo v celkové klasifikaci a třetí reprezentantka školy druhé místo v kategorii juniorů.
 
V kategorii Junioři (Juniors) vystoupila Barbora Stejskalová čtyřikrát na stupně vítězů, dvakrát obsadila třetí místo (Záznam mluveného slova s opravou, Cizojazyčný diktát) a dvakrát druhé místo (Korespondence a protokolování, Kombinace). Navázala tak na předloňský úspěch z Pekingu, který získala pod hlavičkou ZŠ Pod Skalkou v kategorii žáci.

V této kategorii (Pupils)jsme měli letos dvojnásobné zastoupení. Karolína Foukalová vystoupila na „bednu“ hned šestkrát, třikrát pro stříbro za druhé místo (Opis 30 minut s penalizací 100 bodů, Záznam mluveného slova s opravou, Korespondence a protokolování), třikrát na stupeň nejvyšší (Záznam mluveného slova bez možnosti oprav, Cizojazyčný diktát a kombinace). Jedenkrát ji medaile utekla a získala čtvrté místo (Korektura textu). Stejnou pozici – tedy čtvrté místo - hned dvakrát získala Alexandra Pavelová (Korespondence a protokolování, Kombinace). Všem účastnicím upřímně blahopřejeme. 

Vladimír Kolář, Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková