Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mateřská škola Kobzáňova oslavila 60. narozeniny
Vánočním jarmarkem, výstavou dětských prací a dnem otevřených dveří pro rodiče a děti si mateřská škola na ulici Kobzáňově včera připomněla 60. narozeniny. Právě před šedesáti lety byla totiž uvedena do provozu budova školy, která je funkcionalistickou památkou vybudovanou podle návrhu architekta Ludvíka Hilgerta.
 
Návštěvníci akce se tak mohli seznámit s prostory mateřské školy, ale i jejími aktivitami. Kromě toho si mohli zakoupit i vánoční ozdoby či výrobky lidových řemesel z dílny zaměstnanců a přátel školy. „Výtěžek z jarmarku ve výši přibližně tisíc korun bude využit na vybavení tříd školními pomůckami,“ uvedla ředitelka školy Vlasta Čížová.
Příchozí si mohli vychutnat pohodovou předvánoční atmosféru také u drobného pohoštění a čaje nebo  kávy, zatímco děti se mohly vyřádit ve školní herně.
 
Mateřská škola Kobzáňova, původně Žerotínova, zahájila svůj první školní rok 1. září  roku 1950. Původně měla podle školní kroniky pouze dvě oddělení, v průběhu roku však počet dětí ve škole značně stoupl, proto bylo zřízeno třetí oddělení. V příštím roce by měla budova mateřské školy projít rekonstrukcí a zároveň by se měla její kapacita zvýšit o padesát míst, město totiž na její obnovu získalo pětimilionovou dotaci z evropských a státních fondů.
 
Eva Stejskalová
tel. 737 019 667, 571 491 564
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková