Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Místo školy výlet parním vlakem
Studenti valašskomeziříčského Gymnázia Františka Palackého si dnes zpříjemnili klasický vyučující den. V rámci oslav 140 let od založení školy nasedlo 450 studentů a pedagogů do historického parního vlaku, který je z meziříčského nádraží odvezl do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm. Neobvyklé bylo také oblečení většiny zúčastněných – pro tuto událost zvolili historické kostýmy.

 

 
„V Rožnově pod Radhoštěm projdeme parky, zastavíme se u Společenského domu a na náměstí. Kolem poledne se historickým vlakem vrátíme zase zpátky do Valašského Meziříčí,“ prozradil ředitel gymnázia Jan Trčka. Tento netradiční výlet studenti velmi ocenili. „Je to super zpestření před blížící se maturitou. Člověk často nezažije, že by se projel v historickém vlaku, navíc v dobovém oblečení,“ sdělila své pocity devatenáctiletá studentka čtvrtého ročníku gymnázia, která své si svůj kostým zapůjčila od babičky.


Akce vzbudila pozornost mnoha lidí, kteří se na vlakovém nádraží zrovna pohybovali. Ne náhodou se však přišli podívat i žáci místní základní školy Masarykova. „Jsme strašně rádi, že jsme mohli vidět tento historický vlak. Děti si prohlédly lokomotivu, byly z toho úplně nadšené. Chtěla bych tímto poděkovat gymnáziu, že jsme se o této akci dozvěděli,“ řekla učitelka školy Radmila Kotasová.

 

Oslavy výročí založení školy budou probíhat až do září letošního roku. „Pro studenty školy máme připraveno ještě mnoho akcí. Kromě cyklu přednášek chystáme v květnu například filmové představení „Všichni dobří rodáci“ režiséra Vojtěcha Jasného, který je absolventem gymnázia,“ řekl ředitel. V posledním měsíci toho školního roku budou uspořádány v rámci družebního setkání se slovenským gymnáziem sportovní turnaje, a to v odbíjené dívek a kopané chlapců. „Této akce se zúčastní pozvané střední školy z Hranic, Rožnova pod Radhoštěm a Vsetína,“ doplnil Jan Trčka. Škola již tradičně uspořádá červnový benefiční koncert „Studenti městu“, na kterém vystoupí pěvecký sbor gymnázia a pozvaní hosté. Bude se jednat již o čtrnáctý ročník. „Koncert je naplánován na 23. června v 18 hodin v sále místního kulturního zařízení. Večer je určen pro širokou veřejnost, výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na charitativní účely,“ uzavřel ředitel Jan Trčka.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková