Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Jazyková škola Lingua slavila svatého Patrika společně s návštěvníky
Minulou středu na svátek svatého Patrika proběhl ve zlínské Jazykové škole Lingua den otevřených dveří. „V zeleném“ bylo vedení školy, lektoři i někteří žáci. Škola se od roku 1994 specializuje na pomaturitní jazykové studium. Zájemci z řad maturantů měli jedinečnou příležitost podívat se přímo do výuky v denním studiu.

Foto: Ria Cardová
„Naše škola otevírá každým rokem pět tříd pomaturitního denního studia, v průměru u nás absolvovalo od roku 1994 celkem 1500 studentů“, sdělila Mgr. Hana Dynková, jednatelka a metodička školy. „Letos slavíme dvacáté výročí, uchazeči narození na datum založení školy získají mimořádnou slevu 50 procent“, zdůraznila.
Motivace ke studiu je různá. Většina zájemců o studium si přeje zlepšit své jazykové dovednosti, vycestovat a získat v zahraničí kvalifikovanou práci. Pro další je rok v JŠ Lingua způsobem, jak užitečně strávit rok života v případě, že se nedostali na vysokou školu a nechtějí nastoupit na obor, který pro ně není dostatečně atraktivní. Jsou i takoví, kteří studují vysokou školu a zároveň docházejí na pomaturitní denní výuku.

Foto: Ria Cardová
„Záměrem naší školy je naučit lidi komunikovat. Gramatická pravidla slouží k vyjádření v určité situaci, nenutíme naše studenty drilovat bezduchá cvičení, ale používat jazyk v praktické komunikaci“, vysvětlila Hana Dynková. Žáci tak vytvářejí prezentace, projekty, diskutují mezi sebou, prostřednictvím samostatných aktivit intenzivně pracují na svých jazykových kompetencích. Lektoři připravují zájemce k mezinárodně uznávaným Cambridgským jazykovým zkouškám. Benefitem pro studenty je také přístup do vnitřní sekce školního webu, kde učitelé ukládají další materiály a záznamy o výuce.
„V letošním roce plánujeme zahájit e-learningovou podporu ke kurzům. V září se navíc stěhujeme do nových moderních prostor, které nám umožní obohatit výuku o další aktivity, včetně využití interaktivních tabulí“, prozradila metodička.

JŠ LINGUA nabízí jednoleté pomaturitní studium angličtiny, němčiny, firemní kurzy i docházkové kurzy pro veřejnost. Pro děti pravidelně pořádá prázdninové tábory s angličtinou. Letos oslaví škola 20. výročí činnosti. Navštivte webové stránky školy na www.elingua.cz.
Ve Zlíně se na pomaturitní jazykové studium zaměřuje také Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín, více informací najdete na www.gjszlin.cz
 
Foto: Ria Cardová
 
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková