Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Irena Dousková a Josef Holcman ve Vsetíně
Festival „Literární jaro ve Vsetíně“ pokračuje také v měsíci dubnu a květnu. Studenti Masarykova gymnázia i veřejnost vsetínského regionu se setkali s významnými osobnostmi současné české prózy.
 
Autorka slavných děl Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák Irena Dousková četla ze svého románu v dopisech Goldstein píše dceři za doprovodu známé jazzové kapely Jazzevčík.  Součástí programu byla také videoukázka skvělého hereckého výkonu Báry Hrzánové v divadelní adaptaci románu Hrdý Budžes.
Spisovatel a rodák ze Skoronic na Kyjovsku Josef Holcman představil svoutvorbu. U próz Trvalá bydliště a Cena facky ocenili účastníci besedy vynikající autorské čtení.Atmosféru kolektivizice zamědělství, o které pojednává text druhé knihy, pomohli navodit členové pěveckého sboru Masarykova gymnázia pod vedením dr. Heleny Kaločové nejen dobovou písní, ale i slušivými montérkami, flanelovými košilemi a šátky. V programu zahráli, zazpívali a své posluchače rozesmáli František Segrado a Aleš „Mrňa“ Mrnuštík z Veselé bídy.

Eva Zdráhalová
Masarykovo gymnázium
http://www.literarnifestival.cz
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková