Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Holešovský majáles 2011 Můj oblíbený hrdina aneb s kým jsme vyrůstali
Ve čtvrtek 12. května 2011 se v Holešově konala tradiční veřejná studentská slavnost – majáles. Majáles má dlouhou historickou tradici, představuje oslavu krás studentského života a prezentaci studentských schopností, dovedností a kreativity. Letos se majálesu účastnily všechny střední školy v Holešově - Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov, Vyšší policejní škola a Střední policejní škola MV Holešov, Střední odborná škola Holešov a Odborné učiliště a základní škola praktická Holešov.


Oslavy máje zahájil v 10.00 hodin průvod, který vyšel od holešovského gymnázia. Několika set metrový křičící a hlučící dav studentů prošel hlavními ulicemi města až do zámeckých zahrad, kde proběhla hlavní část programu – volba krále a přehlídka nejúspěšnějších scének na téma „Můj oblíbený hrdina aneb s kým jsme vyrůstali“. Byli to vítězové předkol, které proběhly před majálesem na jednotlivých středních školách. Králem letošního majálesu se stal student Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV Holešov Jan Blabla, který převzal královskou korunu od dosluhujícího krále Miroslava Odstrčilíka z gymnázia a pronesl svůj královský slib.


Studenti policejní školy ovládli i soutěž o nejlepší scénku, na druhém a třetím místě se umístily scénky studentů z gymnázia. Po předání cen všem soutěžícím následoval odpolední program. V zámeckých zahradách se konal koncert hulínské kapely VSPH (Volné Sdružení Přátel Hudby), která představila své debutové album. V prostorách Městské knihovny Holešov proběhla vernisáž výstavy výtvarných prací žáků a absolventů Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov s podtitulem „Netradiční výtvarné metody a techniky“ s doprovodným programem. Výstava bude přístupná veřejnosti až do 28. května 2011.
 
V prostorách kina Svět Holešov bylo možné shlédnout představení Elektrická puma v podání divadla SemTamFór Slavičín. Byla to parodie na bondovky z repertoáru divadla Semafor. Výkony všech herců včetně výborné spolupráce se stále se bavícím publikem byly oceněny diváky dlouhotrvajícím spontánním potleskem.
Co říci na závěr? Majáles se i v tomto roce velmi vydařil a měl vynikající úroveň. Poděkování patří všem učitelům a žákům, kteří se studenty připravovali scénky a spolupracovali na programu. Akce by se neobešla bez laskavého finančního nebo hmotného přispění sponzorů. Děkujeme generálnímu sponzorovi celé akce - VZP se sídlem v Kroměříži, dále pak firmám Obal Print Fryšták, Trachea, s.r.o. Holešov, BM – Plus Holešov, Kancelářské potřeby Miklík Holešov, Family Holešov, Josef Pospíšil – Výroba lahůdek a uzenin Holešov a Nestlé Holešov za pomoc při realizaci akce. Velké poděkování rovněž náleží městu Holešov a pracovníkům zámku za umožnění realizace celého programu v prostorách zámku, knihovny a kina.

Majáles 2011 se opět vydařil a dokázal, že má trvalé místo mezi kulturními akcemi města Holešova

Mgr. Tomáš Kačor
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková