Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Gymnazisté zazpívali v Itálii
Úspěšný koncertní zájezd do Itálie uskutečnili studenti dvou valašských gymnázií - Basové G při Gymnáziu Fr. Palackého ve Valašském Meziříčí pod vedením dirigentky PhDr. Jany Krchákové a Song a Hekal z Masarykova gymnázia ve Vsetíně s dirigentkou PaeDr. Helenou Kaločovou. Mladí valašští zpěváci navštívili poloostrov Gargano ve slunečné Apulii, kde se věnovali nejen nácviku skladeb, ale také si užívali krásného počasí a písečných pláží.

Na společných vystoupeních si oba sbory získaly sympatie italského publika v malebném přímořském městě Vieste na Garganu, ale i zájem mnoha turistů a posluchačů v Benátkách. Návštěvníci koncertů ocenili bohatý repertoár zahrnující duchovní skladby, klasickou českou hudbu, oblíbené spirituály i ukázky italských skladeb, které vyvolaly nadšený ohlas domácích posluchačů.
 
Domů se naši studenti vrátili plní pohody a cestovatelských zážitků ze slunné Itálie, ale také ve výborné pěvecké formě, kterou by rádi představili na koncertech ve Vsetíně (19. září v 15.00 v Dolním sboru ČCE) a ve Valašském Meziříčí (17. září v 18.00 v evangelickém kostele v parku Botanika).
 
Mgr. Alžběta Zetková
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková