Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Evropský den jazyků se vydařil
V pátek 17. září proběhl na Gymnáziu Ladislava Jaroše Holešov již III. ročník Evropského dne jazyků, a to opět formou projektového dne. Byl určen nejen gymnazistům, ale i žákům okolních základních škol. Celkem se do připravených aktivit zapojilo 575 žáků, z toho 115 účastníků bylo ze základních škol spádové oblasti.
 
Pokračovali jsme  v započaté tradici a nabídli  netradiční vyučovací hodiny, semináře vedené rodilými mluvčími, prezentace o anglicky, francouzsky či německy mluvících zemích. Zapojeni byli i studenti naší školy, kteří předvedli mladším žákům své nejzdařilejší projekty z hodin cizích jazyků.
Při pohledu na širokou a dle úrovně pokročilosti jazyka strukturovanou nabídku programu i podle bezprostředních reakcí žáků a kolegyň ze základních škol  můžeme říci, že jsme se vydali správným směrem.
 
Během dopoledne proběhlo celkem 43 přednášek a workshopů, na kterých se podílelo 23  lektorů spolu se zástupci vydavatelství Oxford University Press a Fraus.

Velmi děkujeme všem, kteří  přijali naše pozvání. Kromě lektorů, kteří s námi spolupracují od počátku, bych ráda uvedla alespoň některé z těch, kteří letos přijeli poprvé. Deana z Univerzity Tomáše Bati a jeho přednášku o rodné Austrálii, kolegyně  z dvojjazyčného gymnázia v Olomouci, které vedly hodiny zeměpisu a dějepisu v angličtině na téma Ledovce a Versaillská smlouva, Aurelii ze zlínského gymnázia Lesní čtvrť s prezentací regionů Francie, a také německého studenta Juliana, který  spontánně vyprávěl o tom, jak funguje systém německého školství.
 
Zájemci o literaturu měli možnost si vyzkoušet anglicky „ Čtení básně jako luštění křížovky“. Těm, kteří chtějí studovat v zahraničí v rámci programu Erasmus, poskytla autentické informace bývala absolventka našeho gymnázia studující v Lille, o možnostech studia jazyků na UTB pohovořila paní Gester.
 
Řečeno anglicky: "Thank you all for this perfect day".Mgr. Irena Solařová
organizátor a garant projektového dne
Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov 
 
Další informace a fotogalerii najdete na  www.gymhol.cz
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková