Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
David Křenek je vicemistrem světa v korektuře textu ve své kategorii
Měsíce červenec a srpen jsou pro žáky a studenty vždy oddechových časem od školních povinností a načerpáním nových sil na další rok. To však neplatí pro pět studentů meziříčské Obchodní akademie a Vyšší odborné školy, kteří ve dnech od 10. do 16. července odjeli reprezentovat školu na Mistrovství světa ve zpracování textů a informací v Paříži.
 
Celé mistrovství proběhlo v rámci kongresu světové federace INTERSTENO. Kongresu a soutěží se zúčastnilo 620 lidí z 35 zemí celého světa. „Soutěžilo se v několika disciplínách, a to opis textu, korektura textu, korespondence a protokolování, wordprocessing, diktát a záznam textu v reálném čase,“ vyjmenoval Robert Sigmund, učitel působící na Obchodní akademii a Vyšší odborné škole, jenž se mistrovství účastnil nejen jako pedagogický doprovod, ale také jako zkušební komisař disciplín Korektura textu a Opis textu. Každá soutěž byla vyhodnocena ve třech kategoriích podle věku, tedy žáci, junioři a praktici.
 
Česká republika je tradiční velmocí mistrovství, a také letos potvrdila roli favorita. Na stupně vítězů vystoupali reprezentanti České republiky 44krát, z toho čtrnáctkrát na stupínek nejvyšší. Naše město reprezentovali Dominik Bura, David Křenek, Klára Matysková, Veronika Mikulenková a Tereza Zgabajová. „Z našeho soutěžního družstva se nejlépe umístil David Křenek, který si dovezl stříbrnou medaili a stal se tak vicemistrem světa v korektuře textu v kategorii juniorů. Ostatní naši žáci na stupních vítězů sice nestáli, i přesto dosáhli skvělých výkonů a mezi světovou špičkou se neztratili,“ prozradil Robert Sigmund.
 
Vyhlášení výsledků na pařížské radnici poctil svou přítomností tiskový atašé českého velvyslanectví v Paříži Michal Dvořák. „V roce 2013 se koná mistrovství světa v belgickém Gentu. Je třeba neusnout na vavřínech a pomalu se na toto soutěžní klání začít opět připravovat,“ uzavřel Robert Sigmund.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková