Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti z Kvítkové dojily kozu, pekly medové placky a hrály divadlo
Cesta na Velkou Moravu. To je název projektu, který v loňském školním roce zpracovali páťáci ze ZŠ Zlín, Kvítková. Čtveřice dívek získala první místo ve výtvarné soutěži vyhlášené Slováckým muzeem v Uherském Hradišti. Celá třída navštívila expozici Klášťov - hora čarodějů, archeoskanzen v Modré i Památník Velké Moravy ve Starém městě.

V loňském školním roce jsme pracovali na několika projektech. Jeden z úspěšných byl „Cesta na Velkou Moravu“. Tento projekt zpracovali žáci třídy 5. B ZŠ Zlín, Kvítková 4338. Na začátku roku si žáci zopakoval informace o učivu ze čtvrtého ročníku. Poté připravovali materiály na výstavu, kterou vyhlásil Památník ve Starém Městě Velké Moravy a Slováckého muzea v Uherském Hradišti „Veligrad“. Této výtvarné soutěže se zúčastnila celá třída, děvčata Dominika Ivanická, Klára Sedláčková, Kamila Holíková a Kateřina Beránková obdržela první místo ve své kategorii této výtvarné soutěže. Celá třída obdržela pamětní listy.
 
Dále jsme spolupracovali s Muzeem Jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Navštívili jsme expozici „Klášťov – hora čarodějů“. Další aktivity k projektu jsme zvládli na škole v přírodě. A to v Modré. Každý den jsme navštěvovali archeoskanzen, kde si žáci vyzkoušeli dojení kozy, vyplétání plotů, práci s keramikou, pečení medových placek, vymazávání domků. Po večerech šili kostýmy a připravovali si ve skupinách svá témata a závěrečný výstup. Navštívili jsme Památník Velké Moravy ve Starém Městě i v Mikulčicích. Poslední den se konaly výstupy přímo v areálu archeoskanzenu v Modré. Třídy 5. A a 5. B si zde navzájem předvedly své výstupy. Po návratu do školy jsme některé aktivity ještě zdokonalili. Postupně jsme pozvali na naše výstupy všechny třídy prvního stupně a dvě třídy z druhého stupně. Dále nás navštívili i naši rodiče a dvě třídy ZŠ Malenovice.

Naše závěrečné výstupy obsahovaly nejen informace o Velké Moravě, ale také zdramatizované scénky „Pokřtění Bořivoje a Ludmily“ a „Pověst o třech prutech.“ Pro účastníky ve druhé fázi byly připraveny i zajímavé úkoly na dané téma. Na závěr vznikla prezentace projektu v Power pointu.
Mgr. Libuše Přílučíková, ZŠ Kvítková
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková