Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti závodily v šesti disciplínách
Hřiště Základní školy Křižná hostilo v pátek atletické zápolení malých sportovců z meziříčských mateřských školek. Konal se zde první ročník „Malé olympiády školek“.
 
Do soutěžního klání se přihlásilo 8 školek, tedy více jak 170 dětí. Náročnost připravených disciplín byla přizpůsobena věku závodníků, soutěžilo se tak pouze v prvcích všeobecné obratnosti, tedy v běhu, slalomu, přeskocích přes nízké překážky, hodech a kopech na cíl či prolézání tunelu. „Děti ve školkách pilně trénovaly několik týdnů, protože před diváky - rodiči, prarodiči a dalšími rodinnými příslušníky - chtěly předvést ty nejlepší výkony,“ řekla předsedkyně Národní sítě podpory zdraví o. s. Kateřina Janovská.
Protože olympiáda školek není ani tak o závodění, ale hlavně o radosti z pohybu, je vítězů velmi mnoho. Přesto výsledky všech disciplín určily první tři místa. „Nejlepší výkony předvedly děti z Mateřské školy Křižná, na druhém místě se umístily děti z Mateřské školy Hrachovec a třetí místo připadlo dětem z Mateřské školy Vyhlídka,“ prozradila Kateřina Janovská. Kromě sportovních disciplín byl hodnocen také pokřik, kterým se děti na zahájení prezentovaly. Ten nejlepší si podle pořadatelů připravila Mateřská škola Bynina.
 
Po skončení akce si každá školka odnesla sportovní pomůcky, které byly součástí jednotlivých disciplín. „Ty dětem dále pomohou rozvíjet jejich pohybové dovednosti,“ vysvětlila Kateřina Janovská. Cílem akce bylo ukázat, že sport a pohyb jsou zábavnou a zdravou náplní volného času pro děti i celé rodiny.
Malou olympiádu školek uspořádalo Město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Národní sítí podpory zdraví, o.s. Je jednou z akcí projektu Valašské Meziříčí - město přátelské rodinám, podpořeného  z neinvestiční dotace poskytnuté ze státního rozpočtu vítězným obcím v soutěži „Obec přátelská rodině roku 2010“ (MPSV).

 

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková