Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti soutěžily na otrokovickém dopravním hřišti
První pomoc, testy s dopravní tématikou, jízdu zručnosti i jízdu po dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu – to vše museli zvládnout žáci pátých až devátých tříd, kteří se včera zúčastnili 34. ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v Otrokovicích.
 
Čtyřčlenná smíšená družstva ze sedmi základních škol soutěžila ve dvou kategoriích rozdělených na žáky 5. - 6. třídy a 7. - 9. třídy. Pod dozorem odborníků na dopravu, městského strážníka, státního policisty, člena Českého červeného kříže i organizátora z Domu dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice museli plnit zadané úkoly.
 
Nejlepší výsledky v mladší kategorii prokázali žáci ZŠ Tlumačov, následovaní ZŠ Mánesova a ZŠ Trávníky. Mezi staršími žáky nelépe uspěly týmy ZŠ Tlumačov, ZŠ Mysločovice a ZŠ Trávníky. „Akce se koná v rámci celé ČR a účastní se jí děti ve věku 11 až 15 let. Soutěž probíhá od základního kola, kdy učitel přímo na škole vybere z nejlepších vždy čtyřčlenná družstva, složená ze dvou chlapců a dvou děvčat, která postupují do kola oblastního. Poté bojují v rámci okresních a krajských kol. Vítězná družstva postupují do republikového finále, které proběhne v červnu. Soutěž by měla přispět zejména k tomu, aby si ‚náctiletá‘ mládež uchovala návyky správného chování v provozu na pozemních komunikacích získané v mladším věku při výcviku na dopravním hřišti, naučila se poskytovat první pomoc a v neposlední řadě propagovala i další prospěšné věci, jako je například používání cyklistické přilby,“ přiblížila Helena Dolinová, vedoucí dopravního hřiště DDM Sluníčko Otrokovice.
Kompletní výsledkové listiny najdete na stránkách Městského úřadu Otrokovice.
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková