Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti se zajímaly o lesy a zeleň ve svém městě

Když člověk vlastní les, může si tam dělat co chce? Kde se v našem městě nachází nejstarší strom? Je ze zákona zakázáno v lese rozdělávat oheň? Nejen tyto otázky padaly během včerejšího Dětského slyšení ve Valašské Meziříčí, jehož tradičním pořadatelem je místní Středisko volného času Domeček. Zájem o komunikaci se zástupci meziříčské radnice a společností Městské lesy a zeleň prokázalo na 70 žáků a studentů sedmi základních a středních škol.

 

 

Organizace spojených národů vyhlásila rok 2011 Mezinárodním rokem lesů. Z toho důvodu se pořadatelé akce rozhodli zaměřit letošní setkání na činnosti společnosti Městské lesy a zeleň a odboru komunálních služeb meziříčské radnice. „Les si zaslouží prezentaci a publicitu, jelikož o nich je v poslední době slyšet spíše z pohledu řešení státních kauz. My jsme chtěli dětem formou diskuze přiblížit hospodaření v lesích,“ prozradil ředitel společnosti Městské lesy a zeleň Marek Netolička. Zástupci radnice dětským účastníkům představili také práci odboru komunálních služeb.

Děti zajímalo, kolik stojí údržba zeleně, zda se starší stromy průběžně kontrolují, co se bude dít v lesoparku v lokalitě kasárna nebo jakým způsobem je možné hospodařit v lese. „Debatovalo se také o skateparku, možnosti rozšíření stávajících cyklotras v našem mikroregionu, koňských stezkách, hřištích v sídlištích, černých skládkách či velkoobjemových kontejnerech,“ sdělila pořadatelka akce Eva Švidrnochová. „Dětské slyšení je jednou z mnoha akcí, které Domeček pořádá v rámci Dne Země. Ten se uskuteční v úterý 19. dubna od 9 hodin v parku zámku Kinských,“ doplnila.

Hlavním tématem příštího Dětského slyšení bude čistota ovzduší. Podklady by měly vzejít z celoročního monitorování ovzduší ve Valašském Meziříčí. 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková