Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti se učily základům bezpečné jízdy
Den nabitý dopravními předpisy, značkami, ale také hrami a soutěžemi prožili v sobotu návštěvníci Dětského dopravního hřiště Otrokovice. Dům dětí a mládeže Sluníčko zde připravil den otevřených dveří.

 

 Jezdilo se na všem co má kola. Oblíbenými atrakcemi se staly jízdy zručnosti, kdy děti musely absolvovat vyznačenou trať. Den plný zábavy jim také připomněl, jak se mají chovat na silici. Zopakovaly si pravidla bezpečné jízdy a společně s rodiči poznávali dopravní značky. Ve chvílích volna se malí cyklisté mohli věnovat výtvarným aktivitám, zahrát si velké deskové hry nebo si poskládat puzzle. Pro starší byly připraveny také zkušební testy, které prověřily jejich znalosti.

Provoz na Dětském dopravním hřišti v Otrokovicích funguje již desítky let a zaznamenal nemalé úspěchy v informovanosti i praktických dovednostech dětí, které je následně uplatňují při účasti na silničním provozu. Při výuce i díky systému práce dopravního hřiště mají děti a žáci možnost naučit se dobře a bezpečně jezdit na kole a získat důležité řidičské návyky.

Město Otrokovice podporuje dopravní výchovu jako nástroj snižování dětské dopravní nehodovosti a Dům dětí a mládeže Sluníčko ji zařazuje k důležitým činnostem v oblasti zvyšování bezpečnosti silničního provozu. O úspěšnosti takto nastavené práce svědčí i nízká čísla statistik úrazovosti na Otrokovicku, která prokazují odborné vedení dětí v této oblasti a jejich připravenost pro účast na silničním provozu.
 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková