Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti prožily pohádkovou noc
Dům dětí a mládeže Sluníčko připravil ve spolupráci s Městskou knihovnou Otrokovice na páteční večer pohádkové nocování v Centru volného času na Baťově. Děti se tak mohly již počtvrté zapojit do mezinárodní akce Noc s Andersenem, zúčastnit se her, soutěží s pohádkovou tématikou a prožít dobrodružnou noc se svými kamarády.
 
Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství. Dnešní způsob života dětské četbě příliš nepřeje - knihy soupeří s akčními lákadly, jako jsou televize či počítač. Ale mnohdy stačí dát dětem vlastní osobní příklad a ukázat jim, že číst je veliké dobrodružství.

V Otrokovicích se vlastním příkladem rozhodli podpořit dětské čtenářství otrokovický starosta Jaroslav Budek a místostarosta Milan Plesar. Ti dětem přečetli pohádky Václava Čtvrtka z knih Říkání o víle Amálce a Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky.

„Pohádky jsou důležitou součástí života každého dítěte. Podporují fantazii a napomáhají vytvoření základního vztahu ke knihám, které člověka provází celým životem. Předčítání a následné povídání o fantastických příbězích dává rodičům příležitost nejen povzbudit dětskou zvídavost, ale i vybudovat si krásný rodinný vztah. Pro dnešní večer jsem si ke čtení vybral příběhy víly Amálky, které mám velmi rád. Také jsem si při nich vzpomenul na dobu, kdy jsem předčítal svým dětem. Z akcí tohoto druhu mám velkou radost a těší mě, že se jich mohu účastnit,“ uvedl starosta.

Otrokovice se do akce Noc s Andersenem zapojí již po čtvrté. Kromě poutavého čtení připravili organizátoři pro děti maňáskové divadlo s pohádkou O prolhaných ponožkách, bubnování v rámci projektu Rytmus pro život, vyrábění výrobků z pedigu a mnoho dalších her a soutěží s pohádkovou tématikou.

V rámci akce Noc s Andersenem je oslaven také Mezinárodní den dětské knihy, který se na celém světě připomíná každoročně 2. dubna v den narození známého dánského pohádkáře. Jedenáctá společná pohádková Noc s Andersenem dá křídla pohádkám ve více než 933 řádně registrovaných čtecích místech střední Evropy a již tradičně ukončí měsíc březen, spojený s oslavou knih, čtení i čtenářů. 

 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková