Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Díky ZŠ Sychrov má Vsetín další proškolené zdravotníky
V temném pátečním podvečeru se začali u ZŠ Vsetín Sychrov scházet školáci s velkými ruksaky. Ne, nešli páchat žádné rošťárny, ale zahájili soustředění kroužku mladých zdravotníků s noclehem ve škole.

Mladí sychrovští zdravotníci začnou intenzivně pracovat od ledna, kdy za nimi bude docházet členka Českého červeného kříže ze Vsetína, aby je připravila na soutěž Hlídek mladých zdravotníků. V současné době se pod vedením paní učitelek Janírkové a Ševčíkové učí základům hygieny, péči o lidské tělo a základům anatomie, ale i například manipulace s obvazovým materiálem atd. A právě na tyto činnosti bylo zaměřeno jejich první soustředění. Protože v kroužku přibylo nováčků, bylo čemu se učit, starší pomáhali mladším a společně se dílo dařilo.
V první části večera se děti seznámily s kostrou člověka, popsaly si jednotlivé kosti a učily se, které orgány jsou kostrou chráněny a kde může dojít k závažným poraněním. Na interaktivní tabuli skládali lidské tělo v e-podobě a vytvářeli ideální skladbu dne zdravého dítěte plnou aktivního sportu, vhodného jídla a pití, ale i odpočinku. Pak přišla očekávána stezka odvahy po temné škole... a děti zjistily, že po sychrovské budově bloumá Bílá paní. Že by to byl nějaký žák-darebák z dávných dob? Ne, ukázalo se, že je to paní vychovatelka Pařízková, která pak dětem zahrála na kytaru a všichni si společně zazpívali. Úspěšný večer byl ukončen pohádkou na dobrou noc.

Ráno začalo brzy, asi proto, že děti dychtivě očekávaly, co ještě zažijí. Pro některé byla dobrodružstvím už snídaně, kterou pomáhali připravit, udělali si chlebíky-šklebíky z toustového chleba a obličejíčků ze zeleniny, protože zdravotníci se přece musí stravovat zdravě. A pak už přišla relaxace a zábava, povídání, hry v multimediální učebně a nakonec... rozloučení a rozchod domů. Všichni se už těší na další soustředění!
 
Jaroslava Ševčíková
ZŠ Vsetín, Sychrov 97
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková