Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci z Otrokovic vyrábí městský znak, připojí se k pokusu o světový rekord
​Žáci ZŠ Mánesova a ZŠ Trávníky v těchto dnech pracují na přípravě městského znaku z odpadových materiálů. Přispějí tak k realizaci Největší galerie znaků měst a obcí České republiky, kterou by měl být vytvořen světový rekord.

 
„Obdrželi jsme žádost o pomoc při realizaci této galerie znaků a bez váhání jsme se rozhodli, že se do akce zapojíme. Myšlenka vytvořit něco jedinečného, co navíc přispívá k ochraně životního prostředí, se nám zalíbila, a proto jsme oslovili školy, zda nám pomohou s realizací,“ přiblížila starostka města Otrokovice Radoslava Matuszková. Školy tak dostaly za úkol vyrobit městský znak o rozměrech 1 x 1 metr z materiálů jako jsou například PET lahve, víčka lahví, plastové nádobky, polystyrén, papír, karton, sklo a další. ZŠ Mánesova si k výrobě vybrala polyuretanové provazce, které vznikají jako odpad při výrobě obuvi a dále slouží jako výstelka do velkých přepravních nádob. Žáci mají za úkol provazce rozstříhat na menší kousky, nabarvit a přilepit na desku s předkresleným znakem. Žáci ze ZŠ Trávníky si pro výrobu vybrali PET lahve a vršky, které také dále zpracovávají. Od půlky října budou vyrobené znaky Otrokovic k vidění v 1. budově MěÚ Otrokovice. V prosinci pak proběhnou výstavy v krajských městech. Akce vyvrcholí v lednu, kdy se všechny znaky z celé České republiky sjedou na veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR 2011 do Brna. Již nyní je do akce zapojeno 56 škol ze Zlínského kraje, a pokud se rekordní pokus podaří, přijede v lednu do Brna na 400 znaků měst z celé ČR a rekord bude zapsán do České knihy rekordů.   

Hlavním úkolem celé akce je informovat širokou veřejnost o nutnosti třídění odpadu a o možnostech jeho dalšího zpracování. „Z hlediska zaměření považuji tuto akci za velmi vydařenou. Je to vhodný způsob jak v lidech podpořit ekologické myšlení a vzbudit v nich zájem o třídění odpadů, které má smysl. Věřím, že o netradičních možnostech zacházení s tříděným odpadem nás přesvědčí i pohled na krásné výtvory dětí,“ uvedla starostka města Otrokovice Radoslava Matuszková.  
 
Mgr. Lenka Krupková
lenka.krupkova@muotrokovice.cz
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková