Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci ZŠ UNESCO se podíleli na natáčení filmu o Nicholasi Wintonovi
Patnáct žáků ze ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti se v březnu 2008 zúčastnilo natáčení nového filmu slovenského režiséra Matěje Mináče. Film Nickyho rodina pojednává o slavném zachránci 669 židovských děti. Slavnostní premiéra proběhla minulý týden v Praze.

Natáčení se zúčastnily celkem tři skupiny školáků v březnu 2008. Cílem celého snažení bylo udělat radost paní Horákové a vykonat trochu lidského Dobra.

První skupina žákyň ( Lenka Horňáková, Vendula Večeřová, Petra Kadlecová, Ester Jordánová, Alžběta Rathouzská, Anička Tran Thi, Radka Jakubíková a Kamila Vlčková) pod vedením paní učitelky Věry Vyhlídové upekla ve školní kuchyňce krásný dort pro paní Horákovou, která oslavila 94 narozeniny. Druhá skupina ( Žaneta Válková a Denisa Kostihová) připravila nádhernou kytici. Třetí skupina žáků a žákyň ( Jan Kysučan, Jessica Kuželová, Kristýna Maděričová, Martina Zatloukalová a Alois Zatloukal) pod vedením paníučitelky Ladislavy Mikuláštíkové připravila v Domově pro seniory v Uherském Hradišti krátké pásmo písní a tanců, které pak předvedla ve slováckém kroji paní Horákové při předání dortu a kytice u příležitosti již zmíněných narozenin.
 
Filmový štáb pana režiséra Mináče vše natáčel a některé zábery byly použity v novém filmu Nickyho rodina, který měl premiéru 20. ledna 2011 v Praze.
Za naši školu se premiéry filmu Nickyho rodina zúčastnilo 21 žáků a učitelů ( především z řad těch, kteří se podíleli na natáčení).

Sir Nicholas Winton se narodil 19. května 1909 v Londýně. Původně byl burzovním makléřem a později humanitárním pracovníkem. V roce 1939 se zasloužil o záchranu 669 převážně židovských dětí z území ohroženého Československa před transportem do koncentračních táborů tím, že je odvezl do Británie.

Mgr. Kočíř Petr - organizátor akce 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková