Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci SOŠ Luhačovice reprezentovali Zlínský kraj v celostátním kole soutěže SAPERE - vědět, jak žít

​​Naši žáci tříletých gastronomických oborů Václav Semela (1.G), Darina Kubišová (3.G) a Denisa Kovářová (3.G) zvítězili v krajském kole 1. ročníku celostátní soutěže "SAPERE - vědět, jak žít" a postoupili do celostátního finálového kola, které se konalo 17. května 2011 v Národní technické knihovně v Praze.

 

Tato soutěž probíhala pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, zapojilo se 18 721 žáků ze 419 škol z celé ČR, do finálového kola postoupilo 14 vítězů krajských kol.
 
Hlavním posláním soutěže bylo vzbudit zájem o zdravý životní styl včetně zdravé výživy a podnítit tak žáky k uvědomění si vlastní odpovědnosti za své zdraví, které nelze ničím nahradit. Soutěž se také zaměřila na oblast prevence před obezitou, prevence před poruchami příjmu potravy (jako např. bulimie či anorexie) a dalších nemocí spojených s nedodržováním zásad zdravého životního stylu včetně prevence problémů způsobených nezdravým životním stylem (např. cukrovka). 
 
Václav, Darina a Denisa se sice do užšího finále (mezi 4 nejlepší družstva republiky) neprobojovali, přesto jim děkujeme za vzornou reprezentaci nejen školy, ale i Zlínského kraje.
 
Oceňujeme také práci pedagogů, kteří svým aktivním přístupem napomohli tomuto vynikajícímu výsledku.
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková