Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školní jídelna ZŠ Mánesova je čtvrtá nejlepší na Moravě
Vůně receptů české moderní kuchyně se v úterý 23. srpna nesla okolím brněnské školní jídelny Novolíšeňská. Konala se zde totiž soutěž o Nejlepší školní jídelnu na Moravě roku 2011. Anna Vičánková, Lenka Hastíková a Marie Bittnerová tvořily tým školní jídelny Základní školy Mánesova Otrokovice, který se probojoval na postupové čtvrté místo.
 
Zadání čtvrtého ročníku soutěže znělo Česká kuchyně v moderním podání. Kuchaři a kuchařky měli za úkol připravit tříchodové polední menu, které je součástí jejich školního jídelníčku. Česneková polévka s pohankou a sýrem, vepřová kotleta na kysaném zelí s bramborovým knedlíkem a mrkvový koláč s ořechy a citronovou šťávou zajistili otrokovickému týmu v konkurenci 69 školních jídelen postup do finále. Tam se s deseti dalšími účastníky z celé Moravy utkali o první čtyři místa postupující do celostátního kola, které se uskuteční v říjnu v Praze. „Když jsem se dozvěděla téma letošního ročníku, hned mě napadl tento recept, který již máme vyzkoušený a dětem chutná. Řekli jsme si, že zkusíme štěstí a přihlásíme se. Poté nám přišla zpráva, že se náš recept splňoval hodnotící kritéria a uspěl v silné konkurenci. Postup do moravského finále pro nás byl velkým překvapením. Zároveň jsme měli radost, ale i strach jak to dopadne,“ přiblížila vedoucí školní jídelny ZŠ Mánesova Anna Vičánková.
 
Již po příjezdu na místo bylo jasné, že tento kuchařský souboj nebude snadný. Připravena byla konkurence i přísná porota. „Každému chutná něco jiného, ale snad náš recept porotu zaujme,“ sdělila těsně před zahájením soutěže Lenka Hastíková.
 
Poté přišlo na samotné vaření. Kuchyně byla k dispozici vždy čtyřem týmům, které musely podle přihlášených receptů uvařit deset porcí pokrmu. Mezi polévkami nechyběly masové a zeleninové vývary ani lahodné krémy. Na talířích se objevovala nejčastěji kuřecí masa. Někteří pro recepty zvolili vepřové a ryby. Sladkou tečkou každého jídla byl moučník. Porota si pochutnala na koláčích, věnečcích, palačinkách a jiných. „Náš recept mohl mít šanci na úspěch. Jednalo se o tradiční české ingredience, které však byly připraveny s ohledem na zdravou výživu. Česnečka obsahovala pohanku i chutný sýr. Kysané zelí jsme vybrali proto, že ho naše děti mají rády v nejrůznějších pokrmech. Také bramborový knedlík není tak těžký jako houskový. Moučník jsme obohatili přidáním mrkve, ořechů a polili jsme jej citrónovou polevou,“ popsala Anna Vičánková a s napětím vyčkávala vyhlášení vítězů. 
 
Porota soutěžní pokrmy hodnotila dle několika kritérií. Nejdříve posoudila celkový vzhled, poté přišla na řadu degustace. Připravená jídla mohla získat body za atraktivnost a nápad, nutriční hodnotu, vzhled a chuť. A právě chuti byl přikládán nejvyšší důraz. Porota za ni mohla udělit až dvojnásobek bodů oproti jiným. Po celém dnu vaření, proběhlo slavnostní vyhodnocení, kde se nejlépe umístila školní jídelna při ZŠ Šenov s receptem na cibulovou polévku se sýrem, králíka po staročesku, brambory s přízdobou z hlávkového salátu a jogurtový závin s jablky. Na druhém místě skončila školní jídelna při Zš Rožnov pod Radhoštěm, jejíž tým připravil barevnou polévku s pohankou, kuřecí stehno pečené na kysaném zelí, bramborový knedlík s cibulkou a věneček s vanilkovým krémem. Bronzové medaile si odnesla za nápad uvařit bramborový krém s majoránkou, kuřecí stehýnka na medu a zázvoru s pečenou nádivkou, zeleninovou oblohou s rajčetem a paprikou a moučník v podobě tvarohového krému, školní jídelna Brno, Náměstí Svornosti. Posledním postupujícím týmem, který bude v říjnu bojovat v absolutním finále s receptem na česnekovou polévku s pohankou a sýrem, vepřovou kotletu na kysaném zelí s bramborovým knedlíkem a mrkvový koláč s ořechy a citronovou šťávou je jídelna při ZŠ Mánesova Otrokovice.
 
 „Takový úspěch jsme vůbec neočekávali a do poslední chvíle jsme byli velmi napjaté, jak to všechno dopadne. Porota náš recept ohodnotila kladně a tak se můžeme těšit na pražské finále. Snad naše jídlo i tam porotě zachutná,“ řekla s nadšením nad postupem vedoucí školní jídelny Anna Vičánková.
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková