Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školáci ze ZŠ Sychrov vybojovali první místo v regionálním kole soutěže Poznej a chraň
Poznej a chraň je název tradiční přírodovědně orientované soutěže pro žáky základních škol, kterou už třináctým rokem pořádá zlínské Ekocentrum Čtyřlístek. Regionální kolo se uskutečnilo v pondělí 11. a v úterý 12. dubna ve vsetínském Středisku volného času Alcedo. První místo vybojovali mladší školáci ze ZŠ Sychrov za svůj plakát vystihující téma letošního ročníku - Všechno létá co má i nemá peří. Jejich dílo bude vystaveno od 2. do 13. května v 16. etáži Krajského úřadu ve Zlíně.

Starší i mladší Sychrováci získali vždy ve své kategorii vynikající druhé místo, takže postupují do krajského kola v Želechovicích. Vynikající výsledky podali za 5.A: Barbora Hnátková, Hana Ollerová a Dan Pokorný, za 6.A: Dominik Bělíček, Jakub Húšť a Kristýna Orságová. Postup žáků samozřejmě vyvolal ve škole velké nadšení, ale připravil jim i pedagogům další kus práce, protože je jisté, že chtějí okres Vsetín skvěle reprezentovat.
 
Téma letošního ročníku bylo skutečně pestré, přestože to na první pohled vypadá, že předmětem zájmu byli hlavně ptáci, kteří létají a peří mají. Mýlil by se ten, kdo by na to spoléhal. Létá přece i savec netopýr, ale dokonce i pyl většiny rostlin a některé „okřídlené“ plody a semena rostlin. Takže bylo o čem přemýšlet, co se učit.
Soutěž byla zajímavá, a inspirativní. Zázemí v Alcedu neformální a příjemné, takže se už těšíme na příští rok.
 
Mgr. Jaroslava Ševčíková
ZŠ Vsetín Sychrov 97
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková