Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školáci malovali vánoční přání pro své vrstevníky z třetího světa

​Ačkoliv Vánoce ještě na dveře neklepou, pro děti ze základní školy na Trávníkách přípravy na nejkrásnější období roku již dávno začaly. V uplynulých dnech totiž malovaly téměř čtyř stovky vánočních přání, jejichž prodejem pomohou svým vrstevníkům v zemích třetího světa.

 
Základní škola na Trávníkách je totiž už od roku 1992 zapojena do hnutí Na vlastních nohou známé pod názvem Stonožka. Její žáci tak každoročně pořádají spoustu akcí, jejichž výtěžek putuje tam, kde je nejvíce zapotřebí. „Hnutí Na vlastních nohou podporuje řadu humanitárních projektů v celém světě, ale také naše nemocné a postižené děti,“ vysvětlila Ladislava Ficová ze základní školy Trávníky, která projekt ve Vsetíně koordinuje.

Školáci tak v letošním roce sbírali například pastelky či starý papír pro děti z afghánského Lógaru, kterým tak jen ze Vsetína putovalo téměř deset tisíc korun. Každoročně pak malují vánoční přání, která se odesílají do Norska, aby si jejich originály zakoupily prestižní zahraniční společnosti a tím přispěly na humanitární projekty Stonožky. „Vánoční přání každoročně malujeme v rámci hodin výtvarné výchovy a od té doby, co pracujeme pro hnutí Na vlastních nohou, jsme jich odeslali několik tisícovek. Letos se do projektu zapojili školáci od třetích do devátých tříd my jsme pyšní, že trávnické děti nejsou lhostejné a umí nezištně pomáhat druhým,“ dodala Ladislava Ficová.                                                    

Vánoční svátky tak pro školáky z Trávníků budou dvojnásob radostné. U srdce je budou hřát nejen dárky, které najdou pod stromečkem, ale i vědomí, že učinili šťastnějším i někoho dalšího.

 
Eva Stejskalová
tel. 737 019 667, 571 491 564
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková