Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školáci byli pasováni na čtenáře

Druháci, kteří se v prvním školním roce pečlivě seznamovali s čtením a psaním, si dnes již sami přečtou to, co je zajímá. Nastal tak ten pravý čas, aby děti navštívily Knihovnu Otrokovice a absolvovali slavnostní pasování na čtenáře.V průběhu včerejšího dne docházeli žáci ze ZŠ T. G. Masaryka a ZŠ Trávníky do knihovny, kde si s knihovnicemi povídaly o jejím fungování i knihách, které mají rádi. Společně se naučili a odříkali také čtenářský slib. „Slibuji ve jménu všech krásných knížek plných pohádek, příběhů a básniček, že se budu pilně učit číst, budu knihy číst po celý život, budu knížky opatrovat jako nejvzácnější poklad. Tak slibuji!“ Poté nadešel slavnostní moment a žáci byli rytířským mečem pasováni na čtenáře.

Na důkaz toho, že malí školáci jsou opravdovými čtenáři a uživateli knihovny, si mohli na místě zapůjčit jednu knihu dle svého výběru. Dětem se celá akce velmi líbila a radost dětí potěšila i knihovnice.  Ty by si do budoucna přály, aby čtenářů především z řad dětí a mládeže přibývalo. Pasování na čtenáře a vytváření správných a pravidelných návyků v užívání knihovny snad bude mít úspěch a jejich přání se splní.

Slavnostní akt pasování proběhl v rámci celonárodní akce s názvem Týden knihoven. V období od 4. do 10. 10. 2010 probíhají nejrůznější programy spojené s knihovnami. Na své si přijdou všechny věkové kategorie od nejmenších až po seniory. Týden knihoven se letos koná pod jednotícím mottem „Knihovna pro všechny“ a již tradičně se ho účastní obě knihovnická pracoviště v Otrokovicích. Kromě pasování na čtenáře jsou pro mládež připraveny zajímavé besedy. Jedna z nich je uspořádána také pro širokou veřejnost. Ve čtvrtek 7. října v 17.00 hodin se v knihovně sejdou k přátelskému povídání o své tvorbě Josef Holcman a Bohuslav Matyáš, zajímavé osobnosti našeho regionu, jejichž díla budou na místě k zapůjčení.   

Stejně jako v předchozích letech budou moci i v tomto týdnu zapomnětliví čtenáři vracet upomínané knihy bez sankčních poplatků, čímž uspoří mnohdy nemalou část svých peněžních prostředků. Pro milovníky knih je v těchto dnech také zcela zdarma registrace, která umožní navštěvovat knihovnu po dobu jednoho roku.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449 

 

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková