Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Řezníci – uzenáři předvedli své odborné dovednosti
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy Valašské Meziříčí uspořádala již 5. ročník mezinárodní přehlídky odborných dovedností oboru Řezník-uzenář. Akce pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka proběhla 30. - 31. března.
 
„Soutěž je určena pro dvoučlenná družstva, která měla za úkol vyrobit a následně prezentovat tři masné výrobky (tlačenku, jitrnice a dršťkovou polévku) s přihlédnutím ke krajovým zvyklostem,“ uvedla k soutěži její koordinátorka Mgr. Michaela Kolaříková. Své dovednosti předvedla družstva z 9 škol České i Slovenské republiky, která po celou dobu jejich práce bedlivě sledovala odborná komise. Hodnotila vzhled, konzistenci a chuť připravených masných výrobků a rovněž i čistotu provedení úkolu.
 
Na 1. místě se umístilo družstvo ze Střední školy potravinářské a služeb Brno, 2. místo obsadili řezníci z ISŠ-COP (Kubeša Oldřich, N2B a Daniel Súkup, PŘC2) a na 3. místě skončila Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov. Ocenění soutěžící získali poháry, diplomy a věcné ceny. Snahu soutěžících hodnotila také laická komise z řad návštěvníků přehlídky. Té chutnala nejvíce tlačenka z OA, SOŠG a SOU Chomutov. Vítězové stanovení veřejností si odnesli Pohár ředitele školy za nejatraktivnější výrobek.
 
Účast všech přítomných na akci s potěšením kvitoval ředitel ISŠ-COP Valašské Meziříčí, Mgr. Petr Pavlůsek: „Měl jsem čest přivítat v našem regionu zručné znalce řemesla, studenty, kteří dělají radost svým pedagogům v oboru Řezník-uzenář. Kromě nich samozřejmě i odbornou komisi a rovněž veřejnost, která se také ujala hodnocení masných výrobků.“   
K průběhu a výsledkům soutěže uvedl: „Mohu pochválit všechny soutěžící i nesoutěžící za skvělou atmosféru vytvořenou na již 5. ročníku přehlídky, která si vybudovala svou tradici na poli oboru Řezník-uzenář. Stejně tak musím ocenit jako výtečné i zde vyrobené masné výrobky – tlačenku, jitrnice i polévku, které jsem s chutí okusil. Všem budoucím řezníkům a uzenářům přeji, aby jim jejich práce šla i nadále od ruky a aby se k nim všichni, kteří ochutnají jejich pochoutky, stále a rádi vraceli. Doufám, že přehlídka se bude konat i příští rok, a již dnes se na její další ročník těším.“  

Mgr. Kateřina Röhrerová
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková