Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Úspěchem ZUŠ Uherské Hradiště skončil další ročník festivalu Žebřiňák
Na začátku dubna se V Kulturním domě Uherské Hradiště-Vésky uskutečnil divadelní festival Žebřiňák, jehož hlavní součástí je krajské kolo soutěžní přehlídky dětských divadelních a loutkářských souborů Dětské scény. Festivalu se zúčastnilo celkem 12 souborů z Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Dolního Němčí, Jarošova, Uherského Ostrohu, Kunovic, Kostelce u Holešova, Rožnova pod Radhoštěm a Vsetína. Akce proběhla za finanční podpory Zlínského kraje.
 
Ze ZUŠ Uherské Hradiště soutěžily tři soubory pod vedením paní učitelky Hany Nemravové, Olgy Strašákové a Ireny Cigánkové. 
 

Výsledky festivalu:

Přímý postup do celostátního kola přehlídky Dětská scéna – soubor Babinec a Jan ze ZUŠ Uherské Hradiště – Kunovice pod vedením Olgy Strašákové s představením Jana Wericha Tři sestry a prsten. 
 
Cena porotyHaně Nemravové - za originální dramaturgický výběr u představení souboru Dohráli jsme
Cena poroty – souboru BUBU Vsetín za představení Ĺubomíra Feldeka – Sněhurka 
Doporučení do širšího výběru na celostátní přehlídku Dětská scéna – souboru Pometla ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm s představením Hedvika
 
Dětská scéna 2011 je určena dětským souborům ze základních škol, víceletých gymnázií, základních uměleckých škol, školních družin a klubů, středisek volného času, domů dětí a mládeže a jiných kulturních zařízení ve věku 6 – 15 let. Cílem přehlídky je především setkání souborů a jejich vedoucích, pedagogů a veřejnosti, vzájemná inspirace  a výměna zkušeností. Žebřiňák proběhne stejně jako v loňském roce v kulturním domě Uh.Hradiště-Vésky.

Zdroj: ZUŠ Uherské Hradiště, www.zusuh.cz 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková