Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
eTwinning na ZŠ Mánesova slaví pětkami
Páté výročí existence eTwinningových aktivit oslavili minulou středu na ZŠ Mánesova v Otrokovicích. Aktivita eTwinning je zaměřena na podporu spolupráce žáků i učitelů mateřských, základních a středních škol v rámci Evropské unie. eTwinning lze charakterizovat jako projekt, ve kterém dvě či více škol z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.
etwin.jpg

„Naše škola se účastnila již několika eTwinningových projektů a žáci se vždy těší na nové. Kooperace s evropskými kolegy a kamarády je lákavá a na škole nám zůstala pěkná hromádka již splněných projektů. Ať už to byl Treasure Island nebo Magic of the colors,“ popsala Helena Holubová, učitelka podílející se na těchto aktivitách.

I tyto důvody vedly k tomu, že se škola přidala k celoevropské výzvě a připravila pro své žáky narozeninovou oslavu s celou řadou soutěží. Organizátoři dodrželi i symboliku spojenou s číslem pět. Soutěžilo pět pětičlenných družstev složených z žáčků pátých tříd. V tělocvičně se odehrával zdravý boj o prvenství v umění spelování, v běhacím diktátu, v sestavování obrazců, v doplňování osmisměrek, ale i v běhu s míčkem na vařečce či hodu kartami na cíl. Každý správně splněný úkol byl ohodnocen razítkem. Po sečtení bodů byly žákům rozděleny dárečky, které dodalo ústředí eTwinningu poštou. Sladkosti pro soutěžící připravilo také Sdružení rodičů školy.

„Zábavy bylo dostatečně a pochválit musíme i ty žáky, kteří nám všem fandili a pomohli vytvořit soutěžní atmosféru. Je dobré vidět družstva, která v týmu spolupracují a záleží jim na dobrém výsledku, byť je to jen forma hry,“ dodala Helena Holubová.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová