Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
ZŠ Mánesova slaví 75. výročí svého založení
Netradiční koncert spojený se soutěžením uspořádala v pátek 2. října ZŠ Mánesova v prostranství parku před Společenským domem a zahájila tak oslavy u příležitosti 75. výročí svého založení.

Společně se základní školou slaví své 18. výročí také Hnutí na vlastních nohou – Stonožka, které je dlouholetým partnerem základní školy. Jedná se o dobrovolnou humanitární a mírovou organizaci, v níž děti pomáhají jiným dětem. U vzniku tohoto hnutí stála Běla Gran Jensen, která dnes Otrokovice také navštívila a byla vzácným hostem koncertu. „Stonožka“ se stala pro ZŠ Mánesova klíčovou při katastrofálních povodních v červenci 1997, kdy jí poskytla milionovou částku na nápravu škod. Od té doby je spolupráce obou organizací ještě intenzivnější a důkazem toho byl také dnešní koncert, který nabídl jedinečný hudební zážitek. O ten se postaral Josef Vágner. Zpěvák, známý především z mnoha českých muzikálů, je také tváří „Stonožky“.

Kulturní program doplnili žáci všech tří otrokovických základních škol, kteří společně soutěžili ve třech disciplínách. Jednotlivá družstva se snažila vytvořit co nejškaredší obludu, trefit se danými předměty do koše a v co nejrychlejším čase nafouknout balónky. Vítězem přátelského zápolení se stalo družstvo ZŠ Mánesova, jehož členové byli odměněni drobnými dárkovými předměty.

Oslavy 75. výročí založení ZŠ Mánesova tímto koncertem neskončí. Pokračovat budou v průběhu celého školního roku v podobě doprovodných akcí různého charakteru. Na řadu přijdou nejen sportovní klání, ale také literární či vědecko-technické soutěže. Vše vyvrcholí na konci školního roku uspořádáním Školní akademie, kterou bude doprovázet výstava prací žáků ZŠ Mánesova.

 
Mgr. Lenka Krupková, tel. 723 606 758, 577 680 449
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová