Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Základní škola v Rokytnici a Alcedo slaví třicátiny
​Jedinečnou retrospektivní výstavu uspořádala vsetínská základní škola Rokytnice společně se střediskem volného času Alcedo u příležitosti 30. výročí od svého založení. Expozice mapující třicet let činnost obou institucí bude otevřena ve výstavní síni městského úřadu až do 5. listopadu.

Foto: U příležitosti třicátých narozenin  obou školských zařízení  se ve výstavní síni Městského úřadu Vsetín koná výstava.
 

Slavnostní vernisáž výstavy proběhla včera odpoledne  za účasti široké veřejnosti, absolventů školy, současných i bývalých členů  pedagogického sboru a zástupců vsetínské radnice. Nechyběl ani dlouholetý ředitel a zakladatel školy Jan Kincl. O zahájení se postaraly děti z kroužku Rokytníček, které všem přítomným předvedly pohádkové vystoupení, a pak současní ředitelé obou institucí v krátkosti připomněli historii obou školských zařízení. „Pamatuji si, že v lednu roku 1979 byla obrovská zima a děti měly tři týdny uhelné prázdniny. A v té době Jan Kincl postavil tuto školu,“ zahájil svou řeč lehkou nadsázkou stávající ředitel rokytnické školy Petr Chytil.

Škola byla jinak vybudována  během dvou let a velmi brzy po jejím otevření získala prestiž školy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů. „V současné době jsme zaměřeni na informatiku, přírodní vědy a ekologii, realizujeme zde spoustu akcí a projektů, od tradiční Rokytnické laťky až po projekt Globe, který je podporován NASA,“ pokračoval Petr Chytil, který zároveň poděkoval všem pedagogům školy, bez nichž by škola nebyla tam, kde je. „Škola nepotřebuje ani tak ředitele, jako především kvalitní a zapálené učitele. A ty naše škola má,“ obrátil se směrem k pedagogickému sboru ředitel Základní školy v Rokytnici, kterou za její třicetiletou historii absolvovalo více než 1700 žáků.

Na doby dávno minulé zavzpomínal i ředitel Alceda Pavel Bartoň. „Největším mezníkem v naší činnosti byl rok 1989, kdy jsme mohli naše aktivity výrazně rozšířit,“ zdůraznil ředitel Alceda Pavel Bartoň s tím, že tehdy došlo také  k přejmenování Domu pionýrů a mládeže na Alcedo, což je latinský název pro ledňáčka. „Pravidelné zájmové kroužky ale v podstatě zůstaly naší stěžejní aktivitou, přičemž každoročně nabízíme spoustu novinek. Například letos otevíráme nové spinning centrum a kroužek zpracování digitální fotografie,“  dodal Pavel Bartoň. 

Výstava, kterou tvoří přibližně tři desítky panelů s velkým množstvím fotografií, bude ve výstavní síni vsetínského městského úřadu otevřena každý všední den od 9 do 17 hodin, a to až do 5. listopadu.

 
Eva Stejskalová
737 019 667, 571 491 564
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová