Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zábavné úkoly pro děti i rodiče to byl Srandamač
V rámci oslav 75. výročí svého založení pořádá základní škola Mánesova řadu různých aktivit. S přáním zapojit a přimět ke společné činnosti děti i rodiče, uspořádala v sobotu zábavné odpoledne s podtitulem Srandamač.
 srandamac.jpg

Hybnou silou dnešní doby je počítačová technika, internet a s nimi spojené společenské komunikační portály i hraní her v režimu single nebo multiplayer. Ubývá osobního kontaktu mezi dětmi samotnými, ale i s jejich rodiči. Činností, při kterých by se pobavili a následně podělili o zážitky, za poslední roky razantně ubylo. I s tímto motivem uspořádali učitelé a členové Sdružení rodičů ZŠ Mánesova sportovní zápolení s názvem Srandamač. Na hřišti před školou na malé závodníky a jejich rodiče čekala spousta atraktivních disciplín. „Do her se zapojovali všichni dle svého uvážení. Vyzkoušet si mohli například hod gumákem, závody psích spřežení, kolca hnoja, běh pozpátku, chůdy a jiné záludnosti činící chůzi ležérně elegantní, překážkovou dráhu, stanoviště Buď mým vodičem, nebo nenažraný domeček,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Marcela Javoříková.

Aby se účastníci nesnažili nadarmo, byly pro ně připraveny také drobné odměny. Každá splněná disciplína jim přinesla razítkový záznam do soutěžní karty. Body takto získané děti proměnily za dárky v podobě klíčenek, mazacích gum, bločků, tužek nebo sladkostí.

„Obrovskou radost všem udělal skákací hrad, který pro nás postavili naši sponzoři, rodiče Kůrovi, a projížďka ve voze taženém koňmi z hřebčína v Tlumačově. Důležitou roli sehrálo počasí, které nás nenechalo ve štychu. Sluníčko se na nás smálo jako už dlouho ne a hřištěm se neslo veselé štěbetání, vášnivé povzbuzování i příjemná doprovodná hudba. Byl to prostě bezva den,“ doplnila Marcela Javoříková.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová