Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Ve Zlíně jsou děti z Německa, Turecka, Polska a Slovenska
​Do Zlína přijeli učitelé ze škol z Německa, Polska, Slovenska a Turecka, kteří se spolu se zlínskou ZŠ Křiby účastní projektu Comenius. Vést žáky k úctě, přijetí a toleranci jiných kultur i náboženství je jedním z cílů projektu s názvem "Náboženství, kultura, tolerance" v rámci programu Comenius, kterého se účastní právě děti ze zlínské základní školy Křiby 4788.

V průběhu tohoto týdne si děti i učitelé prohlédnou např. Muzeum obuvi, výstavy na zámku, mrakodrap, ZOO, vilu T. Bati, ale také Luhačovice, archeoskanzen na Modré, Velehrad či Uherské Hradiště. Návštěvy partnerských zemí patří mezi podmínky projektu Comenius. V průběhu dvou školních roků musí každá škola splnit 24 tzv. mobilit, tzn. 24 studentů a učitelů musí vycestovat do zahraničí. Nyní probíhá návštěva v ČR, v loňském roce se uskutečnily cesty do Turecka a Německa. Letos zlínští žáci a učitelé navštíví ještě Slovensko a Polsko.

Jedním z cílů projektu s názvem "Náboženství, kultura, tolerance" je vést žáky k úctě, přijetí a toleranci jiných kultur i náboženství. V rámci projektu již žáci vyrobili album s názvem Církevní stavby v našich zemích, seznámili se se svatebními zvyky a natočili krátký film o svatbě. Do letních prázdnin ještě musí připravit společnou kuchařku a také stolní hru, dokončit minislovník v jazycích partnerských zemí, vyrobit komiksovou knihu, audionahrávku a splnit další úkoly.

"V rámci projektu se studenti blíže seznámí s životním stylem, historií, kulturou a tradicemi partnerských zemí, tedy Německa, Polska, Slovenska a Turecka," upozornil na další klady náměstek primátorky Hynek Steska a vyzdvihl také to, že hlavním komunikačním jazykem je angličtina. "Za dva roky se žákům jistě podstatně rozšíří jejich slovní zásoba. Získají nové znalosti v tvorbě webových stránek, zpracování obrazu, manipulaci s digitálním fotoaparátem či kamerou," zdůraznil H. Steska.

Na dvouletou realizaci projektu škola obdrží grant 16 tisíc EUR.


Zdroj: www.zlin.eu  
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová