Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Ve Valašském Meziříčí se závodilo o mety nejvyšší
Každým rokem se nejlepší atleti základních škol praktických a speciálních z celé České republiky schází, aby změřili své síly. Letos pořádání 44. ročníku Mistrovství ČR v atletice připadlo na ZŠ a MŠ Křižná Val. Meziříčí.
foto17.jpg

V pondělí 14.června 2010 se začaly hned po poledni sjíždět výpravy ze všech 14 krajů ČR do internátu Integrované střední školy- Centra odborné přípravy ve Valašském Meziříčí, kde si organizační výbor zřídil hlavní stan a kde se po tři dny závodníci i se svými pedagogy stravovali a dvě noci byli ubytováni.

Úterý ráno bylo jako vymalované a nabuzení sportovci byli přepraveni autobusy na Městský atletický stadion. Po úvodní kreaci taneční skupiny Street Dance přišli se svými zdravicemi paní Dr. Teplá z Ministerstva školství a oba místostarostové Valašského Meziříčí paní Mgr. Lacinová a pan Mgr. Pernický. Ale to už děti netrpělivě podupávaly v tretrách na tartanu a připravovaly se na úvodní disciplínu – sprint na 60m.

Během čtyř hodin ještě všichni absolvovali skok do dálky, hod kriketovým míčkem a královské disciplíny: dívky v běhu na 800 m a chlapci běh na 1500m.

 foto18.jpg

Po skončení závodů a příjemné odpolední relaxaci se děti přemístily i se svými pedagogy a organ.štábem do M-Klubu, kde bylo pro ně připraveno slavnostní vyhlášení výsledků a nezbytná diskotéka.

Mezi děvčaty byla první závodnice z Hradce Králové, titul Mistra ČR mezi chlapci získal „domácí“ Filip Ušela ze Zlínského kraje. Podle všech však vyhrála především kvalitní atletika.

Díky organizačnímu štábu, díky všem kdo pomáhali s organizací akce jako byli například pracovníci Domečku ve Valašském Meziříčí, učitelé spřátelených škol, zaměstnanci ISČ-COP, MěÚ Val. Meziříčí , ale taky díky sponzorům (CS Cabot, Skanska, Holas – sport a turistika, Masný průmysl Krásno, Váhala Hustopeče nad Bečvou, Lešňanka, Mlékárny Valašské Meziříčí, Cyrilovo pekařství, Apoštolská a Římskokatolická církev, Kuchno a další ) byla všemi přítomnými akce velmi kladně hodnocena.

Rozcházeli jsme se s vidinou dalšího ročníku, který se bude konat v r. 2011 v Tachově.

 
Za organizační štáb
Mgr. Jaromír Chytil 
foto27.jpg

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová