Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výtvarné práce otrokovických dětí hodnotili na Slovensku
Diplomy a ceny ze Slovenska za podařená výtvarná díla v soutěži Dětské vánoční malování si převzali dva žáci základní školy a jedno dítě navštěvující školu mateřskou v Otrokovicích.

Druhý ročník výtvarné soutěže se stal doprovodnou akcí k vánočnímu koncertu s partnerskými městy ze Slovenska a Polska s názvem „Koledy tří národů“. Část prací otrokovických žáků na téma Od Štědrého dne po Tři krále aneb jak si budu užívat vánoční svátky, byla zaslána do slovenské Dubnice nad Váhom. Zde se stala nejdříve součástí výstavy betlémů ze Slovenska, Čech a Moravy. Po jejím ukončení vybrala komise ty nejlepší obrázky z obou zemí. Slavnostní vyhodnocení a předání cen proběhlo u příležitosti vernisáže fotografické soutěže a za účasti hlavních představitelů města Dubnice nad Váhom. Vítězné práce byly spolu s fotografiemi k vidění ve slovenském domě kultury ještě první týden v únoru.

Účastníci soutěže byli oceněni ve třech kategoriích. Do Otrokovic pak putovali krásné ceny v podobě výtvarných potřeb podporujících dětskou kreativitu. Z dětí navštěvujících mateřskou školu se porotě nejvíce zalíbila práce Ondřeje Kašíka s názvem Moje Vánoce. Mezi žáky prvního stupně ZŠ zabodoval Petr Staněk, který maloval vánoční krajinu. Na druhém stupni, který na Slovensku začíná již v páté třídě, si cenu odnesla Kateřina Kolajíková, jejíž výtvarné dílo neslo název Narodil se Ježíšek.

Vánoční malování obohatilo kulturní zařízení v obou městech, lidé s chutí sledovali práce dětí a jejich pohled na atmosféru Vánoc. Účastníci soutěže i návštěvníci výstavy se již nyní těší na příští ročník.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová