Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka
Knížky pro prvňáčky poputují i letos do mnoha knihoven a škol naší vlasti, kde se prvňáčci mohou těšit na unikátní knížku, která se nedá nikde a v žádném knihkupectví koupit. Získají ji děti přihlášené do projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, který vznikl poprvé vloni v Ústavu pro informace ve vzdělávání a Národní pedagogické knihovně Komenského v Praze.
pasovani22.jpg
 
A i letos oslovil Ústav pro ínformace ve vzdělávání počátkem školního roku řadu knihoven a škol, které v průběhu školního roku hledaly společnou cestičku k rozvoji čtenářských návyků u malých prvňáčků. Pokud tito čtenáři splnili všechny dané podmínky, tzn. že se naučili číst, sami zvládli přečíst alespoň jednu knížku a stali se čtenáři knihovny, získají před prázdninami knihuJiřího Kahouna s obrázky Jiřího Fixla Legrační dům. Máme zprávy, že kniha je už vytištěna, celý náklad speciálně vydané publikace je zabalen do balíků a čeká v nejbližší době na distribuci do knihoven a škol celé naší vlasti.
 
Víme, že prvňáčkům Zlínského kraje bude patřit 904 výtisků knížky, kterou si však děti musí zasloužit a pokud splní všechny stanovené podmínky, dostanou ji jako hezký dárek odměnou za vynaložené celoroční úsilí. Učitelé i pracovníci knihoven se jim snaží pomoci, např. v Uherském Hradišti mohou prvňáčci získat členství na jeden rok v knihovně i na pobočkách zdarma, aby si mohli zkusit, jak je prima kamarádit se s knížkami. V červnu při předávání knížky dětem v rámci festivalu Hradišťské sluníčko všechny uherskohradišťské prvňáčky odpasuje písmenkový král na čtenáře.
 
pasovani33.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Právě končící druhý ročník projektu k podpoře čtení financuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rezortního projektu podpory čtenářské gramotnosti. Ve Zlínském kraji jsou letos zapojeny školy a knihovny v Babicích, v Boršicích, Huštěnovicích, Prakšicích, Rožnově pod Radhoštěm, Slavičíně, Štítné nad Vláří, Tečovicích, Uherském Hradišti, Valašské Bystřici, Valašských Kloboukách, Vidči a Vsetíně.  Společně doufáme, že Knížka pro prvňáčka bude mít pokračování i příštím roce a snad další ročník osloví v příštím školním roce ještě více knihoven a školních tříd Zlínského kraje.
 
U nás v Uherském Hradišti bude projekt slavnostně ukončen pasováním prvňáčků na čtenáře 22. a 24. června 2010 dopoledne v rámci Hradišťského sluníčka. Letos odpasujeme 251 dětí ze všech uherskohradišťských škol.
 
pasovani66.jpg
H. Hanáčková a M. Čápová
oddělení pro děti Knihovny BBB v Uherském Hradišti


 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová