Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Turečtí, španělští a finští pedagogové zavítali do Zlínského kraje
Pohádky, pověsti a hry dětí v minulosti a současnosti, to je letošní téma v rámci projektu Comenius, do kterého se zapojili žáci Základní školy Gabry a Málinky ve Štítné nad Vláří a také děti ze spřátelených škol Španělska, Turecka a Finska. Zástupci všech tří zahraničních škol přijeli tentokrát na pozvání do našeho regionu.

IMG_9672.jpg

V sídle Krajského úřadu Zlínského kraje je přivítal hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. „Partnerství jednotlivých škol pomáhá mladým lidem seznámit se s odlišnou školní kulturou i jiným prostředím. Prohlubují si tím jazykové znalosti, navazují nová přátelství, osvojují týmovou práci, která v jejich osobním životě může být velmi přínosná“, dodal k projektu hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

„Zástupci jednotlivých zemí se k nám moc těšili. Pětidenní pobyt jsme jim zpříjemnili mnoha výlety. Ukázali jsme jim okolí Štítné nad Vláří, kde je nadchla příroda a valašské kopce. Navštívili jsme hrad Brumov, v Rožnově pod Radhoštěm místní Skanzen a ve Zlíně jsme si prohlédli Obuvnické muzeum, Baťův mrakodrap a zavítali do centra města, uvedla koordinátorka projektu Pavla Růžičková.

V letošním roce mají děti za úkol seznámit se s pohádkami partnerských zemí. Poté vytvoří společný mezinárodní příběh nebo pohádku, v nichž pohádkové postavy postupně procestují všechny čtyři státy.

V rámci projektu Comenius se již děti ze Štítné nad Vláří seznámili s tureckou kulturou a zvyky. Ještě na ně čekají dvě návštěvy. V září se nejprve vydají do Finska a v červnu příštího roku pojedou do Španělska.

Pomoc při hledání nových kontaktů za hranicemi České republiky organizuje a koordinuje Národní agentury pro evropské vzdělávací programy. Do projektu Comenius je zapojeno 27 států Evropské unie a přidružených zemí jako například Turecko, Island, Lichtenštejnsko nebo Norsko.


Zdroj: www.kr-zlinsky.cz

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová