Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Scénář, kamera, režie: Studenti
Gymnazisté z Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a německého Mettingenu se tuto středu proměnili na scenáristy, střihače, zvukaře, textaře a režiséry, aby záběrům z letošního výměnného pobytu vtiskli formu mladistvých reportáží.

Studenti dali dohromady hodiny obrazového záznamu, v profesionálním televizním a animačním studiu posbírali vědomosti a pustili se do práce. Jeden štáb se zajímal o sport, jiný o školní život a kulturní památky, další dělal interwiew se zajímavými osobnostmi nebo uspořádal anketu mezi místními obyvateli. „Pro některé to byla první taková zkušenost, která nás může motivovat pro další práci,“ míní Miroslav Kubík. „Je to moderní způsob komunikace. Navíc v mezinárodním týmu, takže jsme se zdokonalili i v cizojazyčné konverzaci,“ doplňuje Tereza Fialová, která má zkušenosti se zdejší regionální televizí, a chtěla by se tímto směrem ubírat i po maturitě.

Studenti uvidí svá díla v rámci moderovaného televizního pořadu, který zkompletují jejich  kolegové v Rožnově pod Radhoštěm. Ten se stane zlatým hřebem jejich celoroční snahy dívat se kolem sebe a osvojit si práci s moderní technikou.

„Nebudeme jedinými diváky. Cédéčko s reportáží předáme Česko-německému fondu budoucnosti a představíme ho v našich školách. Zájem o ně má také agentura provozující zdejší turistické informační centrum,“  informuje Alžběta Zetková, učitelka a koordinátorka projektu na meziříčském Gymnáziu Františka Palackého. „Možná by našlo uplatnění i při prezentaci města na veletrhu cestovního ruchu Regiontour,“ napadá další členku tvůrčího týmu Barboru Majkutovou.

Mezinárodní studentský projekt dvou valašských a německé školy probíhá šestý rok. Předchozí ročníky byly zaměřeny například na lidové tradice a řemesla, umění nebo ekologii.

 
Josef Beneš
tiskový mluvčí Městského úřadu Valašské Meziříčí
tel. 724 270 758
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová