Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Rodiče vybudovali školní klub pro své děti
Vytvořit prostor pro hraní her i společné setkávání žáků se rozhodlo Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Trávníky, které včera otevřelo školní klub.
publikum.jpg

Zástupci rodičů hledali místo pro vhodné školní zázemí svých dětí, které se vyskytlo po vybudování nové společné třídy chemie a fyziky. Bývalá učebna chemie prošla mnoha změnami a ten, kdo ji pamatuje jako třídu by ji dnes nepoznal. Moderně teenagerovsky zařízená místnost nabízí koutek k odpočinku, protažení i hraní her. K dispozici je zde stolní fotbal i hokej, dva počítače a řada deskových her. Vědomosti žáků obohacují také knihy z Nadace Děti – kultura – sport.

Školní kluby jsou příjemným zpestřením pro žáky, kteří zde mohou trávit volné chvíle během přestávek ve vyučování. Setkávají se zde kamarádi, kteří by bez tohoto místa museli postávat na chodbách či posedávat v šatnách.

Vybudování nového klubu, jehož přestavba vyšla na 150 tisíc, si pochvaluje i vedení školy. „Iniciativu Sdružení rodičů a přátel školy jsme přivítali. Vznikl krásný prostor, který umožní nejen trávení volných chvil dětí. Je to také vhodné místo pro pořádání besed, projektových dnů a dalších netradičních forem výuky,“ uvedla zástupkyně ředitelky ZŠ Trávníky Eva Horňáková.

SRPŠ má na vybudování klubu zásadní podíl. Sami si sehnali sponzory, využili finance z příspěvků a spolu s dalšími rodiči odpracovali ve škole nespočet brigádnických hodin. Ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně byl vytvořen designový návrh, na jehož realizaci se podíleli zlínští studenti spolu se žáky základní školy. Společným úsilím vznikl školní klub, který si oblíbili děti i učitelé.

„Především musím velmi vyzdvihnout nasazení rodičů, se kterým se na přestavbě podíleli. Je vidět, že se zajímají o dění ve škole, a když je to potřeba, sami se zasadí o její vylepšení. Jejich úsilí nevyšlo nadarmo. Z žáků čiší nadšení z nového prostoru, který je jim k dispozici. Nový školní klub se jistě stane místem, kde se bude dařit kamarádství, vzájemné spolupráci a vznikne zde mnoho nových nápadů a myšlenek,“ řekla starostka města Otrokovice Radoslava Matuszková.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová