Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Pohár starostky v přeborech škol získala ZŠ Mánesova
Minulý čtvrtek odstartoval v Otrokovicích XII. mezinárodní atletický mítink, jehož součástí jsou i přebory škol a závod přípravek. Nadějní závodníci z řad žáků se svými výkony poprali o první příčky ve třech disciplínách. Pohár starostky města Otrokovice udělovaný za nejlepší výsledky ve skoku vysokém si odneslo družstvo ZŠ Mánesova, které získalo prvenství v konkurenci dalších deseti soupeřů.
 

V rámci přeborů škol se závodilo celkem o tři poháry. Ty mohly získat celé týmy za výkony předvedené ve skoku vysokém, skoku dalekém a ve sprintu na 40 yardů. Pohár starostky města Otrokovice udělovaný za nejlepší výsledky ve skoku vysokém si odneslo družstvo ZŠ Mánesova. To získalo prvenství v konkurenci dalších deseti soupeřů.

„Velmi mě těší, že mohu pohár za první místo předat právě zástupcům jedné z otrokovických škol. Během závodu předvedli vynikající výkony a já přeji jim i ostatním účastníkům závodu mnoho dalších sportovních úspěchů,“ popřála závodníkům starostka Radoslava Matuszková.

Kromě boje o poháry v týmech se závodící žačky a žáci utkali také samostatně a to o medaile a věcné ceny v podobě sportovního vybavení a jiných drobných dárkových předmětů. Celé dopoledne se neslo v přátelské sportovní atmosféře, kdy se jednotliví závodníci povzbuzovali navzájem. Se správnou motivací a odhodláním zvítězit padlo i několik osobních rekordů.

Školské přebory se každým rokem těší velké účasti. Přesto, že se i letos do Otrokovic sjelo na sto závodníků, bylo to méně než loni z důvodu plánované stávky dopravců. Školy z mnoha koutů republiky tak nemohly riskovat, že s žáky nedorazí do cíle a zůstanou někde na cestě.

Více informací o výsledcích sportovního klání najdete na www.mitink.cz.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 577 680 449

Přiložené soubory

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová